مهندسی طرح و ساخت دامون (3)

مهندسی طرح و ساخت دامون
کمپرسور فراسکلد

کمپرسورهای پیستونی در سری های MT، MTZ و NTZ طراحی و تولید میشوند. تا ۳۰- درجه سلسیوس) طراحی و ساخته می شوند. تا ۳۰- درجه سلسیسوس عمل می کنند. کمپرسورهای اسکرال سری LLZ سازگار با گاز 404A بوده و در بازه ی دمایی ۱۰- تا ۴۰- درجه سلسیسوس عمل می کنند. کمپرسور منیروپ سری MT دارای روغن معدنی 160P بوده و با گاز مبرد R22 سازگار است. موتور سردخانه کوپلند بسته به نوع روغن مورد استفاده در آنها (روغن مینرال و یا روغن پلی اولستر) در دو سری معمولی (سازگار یا گاز R22) و سریX (سازگار با گازهای R404A، R407C، R134a و …) طراحی و روانه ی بازار می گردند. موتور سردخانه بیتزر بسته به نوع روغن مورد استفاده در آنها (روغن مینرال و یا روغن پلی اولستر) در دو سری معمولی (سازگار با گاز R22) و سریY (سازگار با گازهای R404A، R407C، R134a و …) طراحی و روانه ی بازار کمپرسورهای فراسکلد میگردند. موتور سردخانه زیر صفر و بالای صفر رفکامپ بسته به نوع روغن مورد استفاده در آنها (روغن مینرال و یا روغن پلی اولستر) در دو سری معمولی (سازگار با گاز R22) و سری E (سازگار با گازهای R404A، R407C، R134a و …) طراحی و روانه ی بازار میگردند. Th is a rticle w᠎as w ritt᠎en by GSA C ontent ​Ge nerator DE​MO.

این عدد بیانگر توان مصرفی کمپرسور است.

موتور سردخانه بوک بسته به نوع روغن مورد استفاده در آنها (روغن مینرال و یا روغن پلی اولستر) در دو سری معمولی (سازگار یا گاز R22) و سریX (سازگار با گازهای R404A، R407C، R134a و …) طراحی و روانه بازار می گردند. حرف سمت چپ نشان دهنده سری کمپرسور و تعداد سیلندرها مانند A، B و D دو سیلند، Z 6 سیلندر و … کمپرسور سردخانه رفکامپ از ۳ اسب بخار تا ۵۰ اسب بخار موجود هستند. کمپرسور سردخانه فراسکلد از ۱.۵ اسب بخار تا ۵۰ اسب بخار موجود هستند. این کمپرسورها از ۱.۵ تا ۱۳.۳ اسب بخار و از تک سیلندر تا ۸ سیلندر ساخته میشوند. این کمپرسورها در ازای توان مصرفی کمتر، فشار بزرگتری را نسبت به سایر کمپرسورها ایجاد می کنند. این عدد بیانگر توان مصرفی کمپرسور است. هر کدام از این برندها با توجه به رنج دمایی، نوع گاز مبرد، توان مصرفی و … قطعات یدکی این کمپرسور ها به راحتی در ایران یافت می شود که این موضوع خود امتیاز بزرگی به حساب می آید. خطوط خاصی از مدل ها وجود دارد که به طور خاص برای برنامه های راه آهن در نظر گرفته شده است. راه اندازی هر کمپرسور سردخانه شامل دو بخش مکانیکی و الکتریکی آن است.

دامون به عنوان نماینده فروش کمپرسورهای سردخانه ای برندهای مشهور جهان در این راه همراه شما خواهد بود. هر چند ممکن است این اطلاق از لحاظ علمی چندان دقیق نباشید. کمپرسور سمی هرمتیک فراسکلد ایتالیا طیف وسیع و گسترده ای از کمپرسور های سمی هرمتیک تک استیج و کمپرسور های دابل استیج را در بر می گیرد. کمپرسورهای پیستونی در دو گونه ی هرمتیک یا بسته (غیر قابل تعمیر) و سمی هرمتیک یا نیمه بسته (قابل تعمیر) هستند. کمپرسور دو مرحله ای فراسکلد یکی از با کیفیت ترین کمپرسور های دو مرجله ای در بازار ایران به شمار می رود. انتخاب بهینه و درست در کنار اطمینان از اصالت کمپرسور خریداری شده میتواند تضمین کننده بهینه ترین هزینه در هنگام خرید و همین طور کاهش هزینههای تعمیر و نگهداری در آینده باشد. موتور منیروپ سری NTZ دانفوس معمولا برای کاربردهای زیر صفر نظیر سردخانه های نگهداری بستنی مورد استفاده قرار می گیرد. موتور منیروپ سری MTZ دانفوس خصوصا با گاز 404A معمولا برای کاربردهای زیر صفر نظیر سردخانه های نگهداری مواد پروتئینی و گوشت مورد استفاده قرار می گیرد. موتور منیروپ سری MT دانفوس معمولا برای کاربردهای بالای صفر نظیر سردخانه های نگهداری لبنیات و میوه مورد استفاده قرار می گیرد. ​Th᠎is post w as w​ritten ᠎with G᠎SA  C᠎on᠎tent Gen᠎erator DEMO!

علاوه بر این با انواع برندهای موتور، نحوه ی انتخاب آنها، قیمت موتور سردخانه، شرایط نصب و نگهداری و تعمیر و بسیاری مطالب دیگر آشنا می شویم. این کمپرسورها به کمپرسورهای منیروپ هم معروف هستند. هر کمپرسور سردخانه در زمان تولید آن توسط شرکت سازنده اش مورد تست عملکردی قرار گرفته و نتایج آن به همراه تاریخ تست توسط سازنده اش ارائه می گردد. رنج دمایی کمپرسور منیروپ سری MTZ دانفوس براساس نوع مبرد مورد استفاده متفاوت است. رنج دمایی این سری ها و هم چنین روغن مورد استفاده در آنها با یکدیگر متفاوت است. هر دوی این مدل ها از نوع هرمتیک و غیرقابل تعمیر هستند. این کمپرسورها از فناوری سمی هرماتیک (semihermetic) برای عملکرد خود بهره میبرند دارای کاربرد های فراوانی هستند که اکثرا در سردخانه و چیلر مورد استفاده قرار می گیرند. کمپرسورهای منیروپ سری MTZ دارای روغن معدنی 160PZ بوده و با گازهای مبرد R407C و R404A و R134a سازگار هستند. کمپرسورهای منیروپ سری NTZ دارای روغن معدنی 175PZ بوده و با گاز مبرد R404A سازگار هستند. کمپرسور برودتی فراسکلد دارای کیفیت بالایی است ودر سرتاسر جهان طرفداران بسیاری دارد. این کمپرسور در کشور آلمان تولید گردیده و از حسن شهرت بالایی در سرتاسر جهان برخوردار است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.