معاون آموزشی وزارت علوم منصوب شد

[ad_1]

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری منصوب دکتر قاسم تیو عابدینی معاون آموزشی وزارت علوم

به گزارش ایسنا، متن حکم انتصاب دکتر. محمدعلی زلفی گل خطاب به دکتر. قاسم عموعابدینی به شرح زیر است:

دکتر عزیز قاسم عمو عابدینی
سلام؛
نظر به تعهد، دانش و تجارب ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم به سمت «معاون آموزش و پرورش» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب می شوید.

امید است با پیروی از آموزه های اسلامی، مبانی علمی، روحیه انقلابی گری و توجه به راهبردهای اساسی حکومت مردمی و برنامه های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی و جلب همکاری مدیران و مسئولین (دستیاران علمی) آن، دانشگاه ها اقدام نمایند. نقش شایسته ای در دستیابی به اهداف داشته باشد. نظام علم و فناوری کشور برای دستیابی به «تمدن نوین اسلامی» رویکردی مسئله‌محور و تحول‌آفرین داشته و مأموریت‌های محوله را انجام داده است:

– تلاش جدی و ایفای نقش کلیدی در تحقق کامل ماموریت مهم برنامه ریزی آموزش عالی و ماموریت گرایی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی.

– سیاست گذاری و برنامه ریزی برای ترویج فرهنگ کار تیمی و مسئله مداری و تثبیت موضوع مهم تربیت دانشجو به عنوان کار ویژه آموزشی و علمی اعضای محترم هیئت علمی.

– تدوین و برنامه ریزی سیاست ها و اقدامات موثر در جهت ارتقای سلامت نظام آموزشی و اتخاذ تصمیمات پیشگیرانه در خصوص وقوع تخلفات احتمالی در مجموعه ماموریت های حوزه آموزش.

– برنامه ریزی و تلاش عمدی در جهت تربیت و به روز رسانی اعضای محترم هیات علمی با تاکید بر اعضای هیات علمی جدید استخدام شده و طراحی سیستم ارزیابی و انگیزش.

– تدوین و برنامه ریزی سیاست های دانش بنیان به منظور حفظ و ارتقای «کیفیت آموزش» و استقرار نظام «رقابت» و «رتبه بندی» سالم و مؤثر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی.

– استفاده حداکثری از همه ظرفیت های علمی کشور برای مطالعه دقیق و عمیق سامانه سوالات و ماموریت های معاونت و دریافت راهکارهای دانش بنیان.

– تلاش جدی برای بازنگری برنامه درسی که به معنای به روز رسانی و کارآمدی برای رفع نیازهای جامعه، توانمندسازی دانش آموزان و افزایش اشتغال پذیری رشته های تحصیلی و تقویت کار گروهی و کار گروهی است.

– تعامل مستمر و هدفمند دو معاونت آموزشی و پژوهشی در ستاد وزارتخانه و دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی زیرا آموزش با کیفیت هم از پژوهش کیفی و هم محصول و خروجی آن حمایت می کند.

– سیاست گذاری و نظارت مؤثر بر فرآیند تولید محتوای آموزشی و تدوین منابع برنامه درسی با تأکید بر لزوم توجه به پیوست ها و پیامدهای هویت، فرهنگ، ادراک و انگیزش.

ساماندهی نظام استقرار گسترش و نظارت بر عملکرد مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی از طریق بازنگری اساسی در اساسنامه و مقررات مربوط و استفاده حداکثری از سیستم برون سپاری.

– مشاوره مستمر با اساتید و دانشمندان حوزه آموزشی به منظور دستیابی به آموزش هدفمند، مهارت محور و پژوهش محور.

– تعیین مسائل و مشکلات بخش آموزش و ارائه آنها به دانشگاه ها و مؤسسات تحقیقاتی کشور برای پژوهش و دریافت راه حل های دانش بنیان و تخصیص اعتبار کافی برای حمایت مالی کافی از پژوهش های مبتنی بر نیاز در بخش آموزش و به عبارت دیگر «دان» بدون تحقیق تصمیم نگیری”

– تدوین سیاست و برنامه ریزی برای تحقیقات آموزش محور از طریق پایان نامه ها و پایان نامه ها توسط دانشجویان کارشناسی و دکتری

توفیق روزافزون جنابعالی را در پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) از خداوند متعال خواستارم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر قاسم عموعابدینی دارای مدرک دکترای بیوتکتولوژی از دانشگاه آخن آلمان است.دانشگاه تهران یکی از دکترا می باشد. آن را دوست داشت

وزیر علوم در نامه ای جداگانه از دکتر علی خاکی وزیر سرشناس سابق آموزش و پرورش به پاس خدماتی که در دوران تصدی این مسئولیت داشت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.