مساجد تاریخی اصفهان در خطر تخریب هستند

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: بسیاری از آثار تاریخی اصفهان نیازمند توجه جدی و بودجه کافی هستند. امروزه بسیاری از بناهای اصفهان از جمله مساجد تاریخی مانند مسجد امام در خطر تخریب قرار دارند.

عبدالرضا عرب بافرانی امروز 25 اسفندماه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اصفهان و افتتاح سامانه الکترونیک مسافربری ضمن تشریح اهداف یگان حفاظت میراث فرهنگی گفت: مجسمه سرباز هخامنشی در حالی به کشور بازگردانده شد که یگان حفاظت میراث از پایین کشیدن مجسمه توسط سارقان جلوگیری کرد اما تبلیغات رسانه ای این موضوع را به گونه ای دیگر به گوش مردم رساند.

وی ادامه داد: اشیایی که امروز در این نمایشگاه می بینید حاصل تلاش یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اصفهان و کشف بیش از 1500 شی نفیس و تاریخی است.

عرب بافرانی با تاکید بر اینکه اشیای کشف شده توسط یگان حفاظت میراث نیز باید در زمره کالاهای قاچاق قرار گیرد، خطاب به استاندار اصفهان افزود: شاید شما تا دیروز تنها بازدیدکننده میراث اصفهان بودید اما از امروز. تو مدیر و صاحب خانه هستی.» به احیای آثار تاریخی و احیای رودخانه زاینده رود بیشتر توجه کنید. من به عنوان فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی اعلام می کنم که بسیاری از آثار تاریخی اصفهان نیازمند توجه جدی و بودجه کافی هستند. امروزه بسیاری از بناهای اصفهان از جمله مساجد تاریخی مانند مسجد امام در خطر تخریب قرار دارند. آجر و کاشی در حال سقوط است. اگر بخواهیم صنعت گردشگری را پس از نفت به عنوان منبع مالی و اقتصادی کشور بدانیم، باید برای حفاظت از آثار تاریخی ارزش بیشتری قائل شویم.

گفتنی است در این رویداد سامانه مسافربری ارائه شد که هدف آن حذف تبلیغات کاغذی برای اولین بار در کشور است که از طریق آن کلیه خدمات سفر به صورت الکترونیکی ارائه می شود و گردشگران می توانند از امروز بهره مند شوند.

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.