کمپرسورهای اسکرو بیتزر مدل CSH & CSW قسمت1 (2)

کمپرسورهای اسکرو بیتزر مدل CSH & CSW قسمت1 –
کمپرسور اسکرو بیتزر

با تغییر در حجم سیلندر و سرعت حرکت پیستون و همچنین توان سیمپیچ کمپرسور، میتوان ظرفیت و توان کمپرسور را تغییر داد. همچنین از طریق تغییر سایز پولی نیز میتوان توان کمپرسور را تغییر داد. بله، شرکت آبگین تهویه با ارائه برگه تست ریپورت از شرکت بیتزر، هر کمپرسور با شماره سریال منحصر بفرد را تأیید اصالت میکند. ضمناً از طریق نرمافزارهای تحت اندروید و IOS نیز میتوان با اسکن QR code روی کمپرسور، اصالت آن را استعلام نمود. کمپرسور اسکرو بیتزر CSH9583-280 به وسیله یک موتور سنکرون راه اندازی می شود و روتور موتور بر روی اسکروی نری قرار دارد و استاتور از طریق گاز ساکشن خنک می شود. فرایند تراکم یا فشرده شدن گاز در طی حرکت گاز بین این مارپیچ ها صورت می گیرد . لازم به ذکر است که از آنجایی که میدانید کمپرسور قلب هر سیستم تراکمی، ایجاد سرما است و شروع کننده سیکل برودت و تحریک کننده گاز مبرد میباشد. تکنولوژی تراکم در کمپرسور سیلندر پیستونی از نوع رفتی و برگشتی میباشد. اولین محصولات این شرکت، شیرهای انبساط و کمپرسورهای پیستونی دو سیلندر بود. قابل توجه است کمپرسورهای فشرده سمی هرمتیک اسکرو که مجهز به کنترل مکانیکی ظرفیت هستند .  This ​post w᠎as  done by G​SA​ C​ontent Gen erator Demover si​on.

کمپرسور اسکرو بیتزر

سپس با توجه به بار برودتی که از سیستم قرار است گرفته شود با توجه به دمای اواپراتور و دمای کندانسور و نوع مبرد ، کمپرسور مورد نظر ار کاتالوگ انتخاب می شود . البته باید توجه داشت که ظرفیت کندانسور و اواپراتور نیز متناسب با ظرفیت برودتی تولیدی کمپرسور با مبرد جدید باشد. دمای عملکردی این نوع کمپرسور بالای صفر میباشد اما در صورت تعیین شرایط مناسب (دمای کندانس پایین و دمای اواپراتور بالا)، میتوان از آن در سیستمهای زیر صفری نیز استفاده نمود. این کمپرسورها برای کاربرد در چیلرهای تراکمی که با دمای کندانس پایین کار می کنند بهینه سازی شده اند و این امر آنها را برای سیستم های کندانس آبی و کندانس های هوایی که در شرایط معتدل کار می کنند مناسب می کند. کمپرسورهای کامپکت اسکرو بیتزر که در دو سری CSH یا سمی هرمتیک کامپکت و VSK یا هرمتیک کامپکت موجود میباشند، با طراحی منحصر به فرد خود دارای ابعاد کوچک ولی به نسب ظرفیت بالایی هستند، که برای استفاده در انواع سیستمهای تهویه مطبوع و برودتی در دماهای پایین و متوسط مناسب میباشند. کمپرسورهای سمی هرمتیک کامپکت اسکرو که مجهز به کنترل مکانیکی ظرفیت هستند ، مناسب برای استفاده در چیلرهای مایع صنعتی و پمپ های گرمایشی میباشند .  Da​ta was created with t​he he lp of GSA Con᠎te nt G​en᠎erat᠎or  Dem᠎ov er sion᠎.

کمپرسور های سردخانه ای بیتزر سری های HSN , کاتالوگ کمپرسور اسکرو بیتزر pdf HSK بسیار کاربردی و محبوب در پروژه های بزرگ هستند. کمپرسور های بیتزر یکی از معروف ترین و محبوب ترین کمپرسور های موجود در بازار برودتی هستند که طرفداران بسیاری در بازار داخلی دارند. همچنین برای محصولات سفارشی و خاص که عموما در کشور موجود نمیباشند، شرکت دامون آمادگی دارد تا مستقیما از شرکت بیتزر یا از طریق نمایندگی بیتزر در یکی کشورهای منطقه کالای مورد نظر شما را تامین نماید. تنوع در ساختار و تکنولوژی تراکم و همچنین توان کمپرسورها باعث گردیده تا برای هر کاربری و ظرفیتی، کمپرسور مناسب آن وجود داشته باشد. از این نوع کمپرسورها در ساخت سردخانههای بالای صفر و زیر صفر و همچنین چیلرهای صنعتی استفاده میشود. از کمپرسورهای اسکرو سری کامپکت معمولاً در ساخت چیلرهای تهویه مطبوع و سیستمهای رک جهت سردخانههای صنعتی با ظرفیت بسیار بالا استفاده میگردد. تکنولوژی تراکم در کمپرسور اسکرو بدین گونه است که در نتیجه حرکت دو ماردون یا اسکرو و به تله افتادن مبرد، بین آنها تراکم ایجاد شده و مبرد متراکم شده با فشار بالا از شیر دهش کمپرسور خارج میشود.

همانطور که میدانیم کمپرسور قلب تپنده یک سیستم تهویه مطبوع و سرمایشی است و وظیفه آن تراکم مبرد، ایجاد اختلاف فشار و در نتیجه حرکت مبرد در داخل سیکل تبرید میباشد. برای این منظور، الکتروموتور از طریق کوپل مستقیم و یا اتصال به وسیله پولی و تسمه به کمپرسور نصب شده و باعث حرکت میل لنگ و در نهایت پیستون در داخل سیلندر میشود. این سری از کمپرسورها، یکی از انواع کمپرسورهای تولید شده توسط شرکت Bitzer است که از فن آوری کامپکت اسکرو برای عملکرد خود بهره می برد و کاربرد این کمپرسورها برای دمای بالای صفر (تهویه و سردخانه) است. حرارت دهنده (هیتر) روغن این کمپرسور از توان الکتریکی معادل 200 وات بهره می برد. کمپرسور سیلندر پیستونی باز بیتزر فاقد سیم پیچ و نیروی محرک داخلی است و برای راهاندازی آن میبایست از الکتروموتور خارجی استفاده نمود. برای توسعه و بسط در این کاربردها، راندمان بایستی در حالت فول بار و پارت لود افزایش داشته باشد و بنابراین برای کاربرد برای چیلرهای تراکمی در حالتی که دارای حداکثر بار نیستند، مناسب می باشد. کمپرسور اسکرو سری جدید CSH بر اساس طراحی توسعه یافته اجزای نوآورانه کامپکت اسکرو Bitzer می باشد، که به عنوان استاندارد در سراسر جهان شناخته شده است.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.