تجلیل از برگزیدگان جشنواره آرای برتر فارس

[ad_1]

ایسنا/ فارس طی مراسمی از برترین های جشنواره نذر عدالت استان فارس تجلیل شد.

رئیس کل استان فارس در جشنواره آرای برتر قضائی با بیان اینکه قضات استان فارس از برگزیده ترین نخبگان علمی و متدین ترین و قشر مذهبی ترین افراد هستند، یادآور شد: علم باید از صدور رای قضایی بهره مند شود. و حتی الامکان از مجازات های جایگزین حبس در چارچوب قانون استفاده کرده و یا با استفاده از امکانات ارفاقی زمینه رهایی زندانیان از جرایم غیرعمد و مالی را فراهم کند.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه بویژه ولادت با سعادت حضرت ولی عصر (عج) ضمن قدردانی از هیئت داوران که در این دوره از جشنواره آرای قضایی را منصفانه بررسی کرده و برگزیده شدند. تعدادی از قضات خلاق، گفت: دادگستری استان فارس در تمامی عرصه های کشور اقدام مناسبی انجام داده است، لذا لازم است قضات در قانع کردن نظرات قضایی و برگزاری جلسات انتقادی کوشا و جدی باشند.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس معاونت منابع انسانی و فرهنگی دادگستری فارس در خصوص برگزاری دوره های آموزشی ویژه قضات و کارکنان، جلسات قضایی بررسی و جمع آوری آرا و جمع آوری آراء برتر قضایی و تهیه کتاب در این خصوص. وی با قدردانی از جلسات مختلف با نخبگان علمی و روحانیت گفت: حجم پرونده های قضایی که به قوه قضائیه می رسد بسیار زیاد است و این امر قطعیت آراء قضایی را خدشه دار می کند. بنابراین لازم است از ظرفیت شوراهای حل اختلاف و پیشگیری از وقوع جرم برای کاهش پرونده های قضایی نهایت استفاده را برد.

موسوی در ادامه با بیان اینکه نوع کار و فعالیت در قوه قضائیه تعطیل نیست، ادامه داد: در تعطیلات نوروزی قضات فارس و کارکنان قوه قضاییه به صورت شیفتی در خدمت مردم هستند.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان فارس در ادامه گفت: عدالت و مبارزه با فساد یکی از محورهای اصلی ابلاغیه گام دوم انقلاب است که از سوی مقام معظم رهبری در خصوص به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی». در سند تحول قضایی و در اظهارات رئیس قوه قضائیه نیز بر آن تاکید شده است.

ارسلان اشرفی در ادامه افزود: عدالت قضایی جز با صدور مستدل، مستند، قانع کننده و مبتنی بر منطق و حقایق قانونی خاص محقق نمی شود. محصول کار قاضی حکمی است که صادر می کند. هر چه این حکم قانع‌کننده‌تر و قانع‌کننده‌تر باشد، قوه قضاییه به هدف اصلی خود که احقاق حقوق و اجرای عدالت است که از تساوی آراء صادر شده برخوردار می‌شود، آسان‌تر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان فارس به منظور احراز محکومیت و تشویق همکاران به رأی قانع کننده پیشنهاد برگزاری جشنواره آرای برتر قضائی را که یکی از معیارهای اصلی است، داد. برای ارزیابی کیفی قضات کمیسیون آموزش به رئیس کل دادگستری استان فارس ارائه شد که در پی تصویب این کمیسیون، جشنواره طی بخشنامه ای به کلیه حوزه های قضایی و موسسات داوری استان و موارد لازم ابلاغ شد. اطلاعات ارائه شد. .

این مقام قضایی استان گفت: در مهلت مقرر در مجموع 120 رای به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و پس از آن آرای صادره به دو بخش حقوقی و کیفری و هشت گروه “بخش حقوقی” شامل دادگاه های فارس تقسیم شدند. دادگاههای تجدیدنظر، حقوقی و خانواده یکم استان و همچنین آرای صادره از داوران و مؤسسات داوری استان و «بخش کیفری» نیز شامل آرای کیفری دادگاههای تجدیدنظر استان فارس، آرای دادگاههای کیفری استان، دو دادگاه کیفری، دادگاه انقلاب اسلامی و دادگاه های سراسر استان فارس.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان فارس با بیان اینکه به منظور ارزیابی بهترین آرا از بین قضات صالحه محاکم تجدیدنظر فارس، شش نفر به عنوان اعضای هیئت منصفه انتخاب شدند. امور حقوقی و کیفری و پس از شمارش معیارهای ارزیابی در قالب های ویژه، آرای دریافتی دبیر جشنواره به داوران داده شد. پس از جلسات متعدد و گفتگوها و تبادل نظرهای فراوان در این خصوص، در نهایت هیات منصفه در جلسه پایانی 18 مورد را به عنوان آرای منتخب انتخاب کردند که از این تعداد 15 مورد مربوط به آرای همکاران قضایی و 3 مورد مربوط به آراء صادره است. توسط قضات مؤسسات داوری در سراسر استان.

در این مراسم عبدالرحمن زارع پور، محمدجواد شاکری و حمیدرضا قربانی از دادگاه تجدیدنظر استان، محمدمهدی انصاری قاضی سابق دادگاه های کیفری یک استان، محمدمهدی حسنی، مهرداد همتی و محمدعلی حسینی از دادگاه های قضایی ایمان دمیری از دادگاه خانواده، ایمان یوسفی، مهرزاد رزمجویی و سیدمحمدرضا علوی از دادگاه کیفری دو، کریم محمدی از دادگاه انقلاب، احمد رشیدی، افشین محمدی دره شوری و خانم ها. پردیس شریعتی از دادگاه عمومی و انقلاب استان فارس و همچنین بهنام انصافی آذر، مهیار بهراموند و محمدعلی سمیع زاده از قضات منتخب از نهادهای داوری استان با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.