ایجاد ازدواج آسان برای جوانان

[ad_1]

ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد امام جمعه یاسوج گفت: فراهم آوردن زمینه ازدواج آسان جوانان یک وظیفه همگانی است و باید به این امر توجه ویژه شود.

آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه های این هفته با اشاره به اینکه باید جهیزیه آسانی برای جوانان فراهم شود، افزود: سرمایه های ما جوانان هستند و آینده کشور، اسلام و تشیع در دستان شماست.

وی با بیان اینکه خداوند متعال با فرستادن پیامبران الهی، کتب آسمانی، ائمه معصومین (ع) حجت بر بندگان را تکمیل کرد، اظهار داشت: جهنم انسان حرام هایی است که در دنیا انجام می دهد.

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه اعمال الهی و اعمال نیک در بهشت ​​مورد استقبال انسان قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: نور نماز، روزه، حج، زکات و ولایت از جمله اعمالی است که برای انسان ثواب و اعمال نیک می نویسد.

حسینی با بیان اینکه ارتکاب گناهان صغیره و سکونت در آن موجب ارتکاب گناهان بزرگتر و در نهایت انکار مقوله های دینی می شود، تصریح کرد: فساد و فحشا و بی توجهی به کودکان باعث گرفتار شدن و گمراهی آنها می شود.

وی با اشاره به روز شهدا و اینکه شهدا در پیشگاه خداوند متعال زندگی ویژه ای دارند، ادامه داد: خداوند متعال و فرشتگان به کسانی که در راه خود در راه ارزش های دینی جان خود را فدا می کنند افتخار می کنند، شهدا مایه افتخار ملت و کشور هستند. اگر مبارزه و مقاومت نبود امروز ایران امن نبود.

آیت الله حسینی اعلام کرد: صدام با حمله خود قصد تحقیر و از بین بردن امنیت و سقوط ایران را داشت اما رزمندگان با صدام وارد جنگ شدند و توطئه های او را شکست دادند و بسیاری از آنها به شهادت رسیدند اما اکنون در اوکراین هزاران نفر در جریان جنگ از کشور فرار کردند.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به میلاد امام علی اکبر (ع) و روز جوان گفت: میراث ما جوانان و آینده کشور است، اسلام و تشیع در دست جوانان است، بنابراین باید در این زمینه تلاش کنیم. آموزش صحیح کودکان، نوجوانان و جوانان». در دنیای امروز ذهن دانش آموزان از طریق رسانه ها و ماهواره ها سعی می کند آنها را به بیراهه بکشاند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.