کمپرسور اسکرال دانفوس سری SM SY

کمپرسور اسکرال دانفوس سری SM-SY
کمپرسور اسکرال

کمپرسورهای دو مرحله ای معمولاً نسبت به سیستم های تک مرحله ای دارای انرژی بیشتری هستند. تفاوت کمپرسور اسکرال و پیستونی در سر و صدا و مصرف بالای مدل پیستونی است که باعث شده مقرون به صرفه نباشد و استفاده از نوع Scroll compressor محبوبیت بیشتری پیدا کند. با توجه به آمارهای به دست آمده، کمپرسورهای اسکرال و اسکرو در بین کسب و کارهای مختلف، محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر کمپرسورها پیدا کرده اند. کمپرسور اسکرال از نوع کمپرسورهای هرمتیک است؛ و چون این نوع کمپرسورها قابل تعمیر نیستند، بنابراین کمپرسور اسکرال نیز بعد از خراب شدن قابل تعمیر نخواهد بود و باید فقط تعویض شود. کمپرسور اسکرال Scroll فضای مرده ندارد . در این حالت شما باید از کمپرسور اسکرال در روند کاری خود استفاده کنید. هر دستگاه کمپرسور اسکرال از دو اسکرال درگیر در هم برای تراکم مبرد استفاده میکند که اغلب یکی از اسکرال ها ثابت است در حالی که دیگری به صورت خارج از مرکز و بدون اینکه بچرخد یک حرکت مداری انجام میدهد، این امر باعث به دام افتادن و تراکم مبرد در بین اسکرالها می شود. کمپرسور اسکرال کوپلند تکفاز ZR36K3EPFJ با ظرفیت 3 تن تبرید از سری ZR کمپرسور اسکرال کوپلند است که سازگار با گاز مبرد R22، قابل استفاده در انواع سیستمهای سرمایشی نظیر چیلر تراکمی آبی و چیلر تراکمی هوایی می مشخصات فنی کمپرسور اسکرال کوپلند باشد.

کمپرسور اسکرال

1. الکتروموتور: میل لنگ قطعه ای در موتور است که حرکت های خطی پیستون را به حرکت دروانی مبدل می گرداند، میل لنگ کمپرسور را به حرکت در میآورد. این نوع از کمپرسور اسکرال دانفوس که در 9 مدل طراحی و ارائهشده است. همواره توصیه می شود خرید های خود را از شرکت های مهندسی معتبر صورت دهید که ضمن دریافت مشاوره مفید به شما ضمانت در مورد اصل بودن کالا ارائه بدهد . برای بالا رفتن طول عمر قطعات الکترونیکی این محصول توصیه میشود که به نحوی مدیریت شود تا در هر ساعت کمتر از ۱۲ بار راه اندازی شود. یکی از مهم ترین نکاتی که می بایست برای افزایش طول عمر کمپرسور در نظر گرفت موضوع استفاده از روغن کمپرسور اصلی و مناسب است. روغن کمپرسور اسکرول و یا به طور کلی روغن در کمپرسور های سمی هرمتیک و یا باز به وسله یک سایت گلس که در بدنه آن ها تعبیه شده است مورد بررسی قرار می گیرد و شارژ روغن در کمپرسور اسکرول یا موارد مشابه می بایست بالاتر از متوسط سایت گلس باشد . از زیر مجموعه های اصلی شرکت امرسون می توان به آلکو (برند شیرآلات امرسون)، کوپلند(برند کمپرسورهای روتاری)، دیکسل (تجهیزات کنترل کننده امرسون)، میکروموشن، ای پی ام اشاره کرد که موارد یاد شده تنها بخشی از زیر مجموعه های برودتی این کمپانی را تشکیل می دهند.

موارد استفاده کمپرسورهای اسکرو بیشتر در چیلرهایی است که ظرفیت بالایی دارند. حلزونی متحرکت توسط میل لنگی به کار انداخته میشود که دارای کورس کوتاهی است و این مارپیچ بهطور گریز از مرکز در حول مرکز حلزونی ثابت حرکت میکند. از آنجایی که تعمیر هرکدام از این قطعات کار دشواری است؛ حفظ و نگهداری آنها ضرورت بسیاری دارد. لوله مکش : گاز وردی از اواپراتور را که در فشار پایین قرار دارد مکش می کند . کمپرسور قطعه ای که انرژی مصرف کرده و گاز مبرد را از فضای اواپراتور به داخل می کشد و پس از آن که عملیات فشرده سازی را به شکل کامل انجام داد، این گاز مبرد را وارد فضای کندانسور می کند. معمولا علل خرابی کمپرسور اسکرال نصب اشتباه آن، جا به جا شدن فازها و همچنین حمل اشتباه آن به شکل خوابیده است. کمپرسورهای تک مرحله ای می توانند یک خانه را به شکل تاثیرگذاری خنک یا گرم کنند.

کمپرسور اسکرال یا همان scroll compressor یک کمپرسور مخصوص طراحی شده است که بر خلاف عملکرد پیستون از بالا و پایین، با حرکت دایره ای کار می کند. دوره تراکم به ازاء هر ۵/۲ دور چرخش در حال اجراء است که در این دوره، جریان هوا ثابت و بدون ضربهاست. واحد هواساز کمپرسور از یک حلزونی ثابت در قسمت محفظه و یک موتور که به صورت گریز از مرکز راهاندازی میشود و همچنین یک مارپیچ متحرک، تشکیل شدهاست. وقتی این اتفاق بیفتد، قسمت های مبرد بین دو اسکرال به آرامی به مرکز دو اسکرال منتقل می شوند و کاهش حجم گاز را شاهد خواهیم بود. وقتیکه مارپیچ متحرک برخلاف عقربههای ساعت حرکت میکند، هوا به داخل فرستاده میشود و در یکی از محفظههای هوا حبس و بهطور متغیری به سمت مرکز فشرده میشود. ۳- تخلیه (دیسشارژ): زمانی که گاز مبرد به انتهای مسیر مارپیچی میرسد از مجرای تخلیه (پورت دیسشارژ) از کمپرسور با فشار و دمای بالا خارج می شود و به سمت کندانسور حرکت میکند. هر یک از این قطعات در نحوۀ عملکرد دستگاه نقشی دارند؛ ولی نقش اصلی به عهدۀ دو مارپیچ حلزونی است که به کمک میل لنگ به حرکت در می آیند. کمپرسور اسکرال کوپلند مدل ZP ( گازR410 ) برای سیستم های تهویه مطبوع و برای مصارف خانگی ؛ پمپ های گرما ؛ پمپ های دما متوسط و دیگر مصارف تجاری طراحی شده است. ᠎This was creat ed with GSA Content G enerator D emov er si​on​!

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.