مشکل بزرگ امروز غفلت نیست، سوء مدیریت است

[ad_1]

مشکل بزرگ امروز غفلت نیست، سوء مدیریت است

ایسنا/ قم مدیرکل کمیته امداد استان قم گفت: در گذشته مشکل عمومی جامعه مشکل بی خانمان ها بود اما امروز مشکل جامعه سوء مدیریت است.

محسن مسعودیان راد امروز در نشست خبری که در سالن جلسات کمیته امداد استان قم برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز جنسیت و نوع فقر تغییر کرده است، گفت: التیام کافی برای دردهای کنونی جامعه فراهم کنید.
وی با بیان اینکه رویکردهای توانمندسازی و عزت آفرینی در استان جایگزین راهکارهای حمایتی شده است، افزود: اگر عملکرد خوبی داشته باشیم می توانیم این فقر را که به آن آفت می گویند به فرصت تبدیل کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به لزوم شناسایی استعدادها و شکوفایی آنها گفت: امروزه اکثر خانواده های ما با ناهنجاری های مختلف نیازمند درمان های مشاوره ای هستند.
وی با بیان اینکه خیرین یکی از با ارزش ترین سرمایه ها هستند، خاطرنشان کرد: شاخص های متعددی که در درآمد کمیته امداد وجود دارد حاکی از فعال بودن خیرین در این استان است.
مسعودیان راد با اشاره به اینکه پیام خیرین به مردم این است که در هر شرایطی در کنار آنها هستیم، تصریح کرد: درآمد صدقه را 41 درصد، اکرام را 45 درصد، زکات و کفاره را 218 درصد و کل درآمد را افزایش داده ایم. 42 درصد.
وی گفت: جمعیت ایتام ما در حال کاهش است، اما متاسفانه جمعیت محسنین در حال افزایش است.
مدیرکل کمیته امداد استان قم با تاکید بر اینکه دستگاه های ما باید به صورت تخصصی در جامعه فعالیت کنند، گفت: باید تلاش کنیم همه خیران در یک جامعه قرار بگیرند تا کمتر شاهد کار جانبی باشیم.
وی با بیان اینکه در این راستا جلسه همبستگی و جلسه توجیهی با خیران برگزار شد، افزود: خوشبختانه این موسسات نیز از سامانه یکپارچه کمیته امداد که در اختیار آنها قرار گرفت استقبال کردند.
مسعودیان راد با اشاره به اینکه معضل پزشکی در بین خانواده ها بسیار رایج شده است، گفت: متاسفانه مسکن ارزان قیمت به دلیل افزایش قیمت سپرده و اجاره به یکی از چالش های اساسی جامعه تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه حدود 700 ست جهیزیه تهیه شده است که امیدواریم همزمان با نیمه شعبان بین نیازمندان توزیع شود.
مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه امام راحل (ره) فرمودند: وظیفه حکومت اسلامی ورود به عرصه فقر است، گفت: سامانه هوشمند و کارآمد امدادی موسوم به سها نیز طراحی شده است. تا بتوانیم به مشکلات مشتریان پاسخ دهیم.
وی با بیان اینکه مددجویان کمیته امداد پیشگامان پس انداز و مدیریت مصرف هستند، خاطرنشان کرد: مددجویان کمیته امداد همانند سربازان ولایت لحظه ای توقف نمی کنند و به صورت 24 ساعته به نیازمندان رسیدگی می کنند.
مسعودیان راد با تاکید بر اینکه امروز متاسفانه مشکلات اجتماعی بیش از مشکلات اقتصادی است، افزود: همکاری خوبی بین کمیته امداد و سایر دستگاه ها وجود دارد که در رفع مشکلات مددجویان نیز موثر خواهد بود.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.