اروپا به تدریج وابستگی خود به انرژی روسیه را کاهش خواهد داد

[ad_1]

رهبران اتحادیه اروپا به تدریج خرید نفت، گاز و زغال سنگ روسیه را متوقف خواهند کرد، اما بعید است که اجازه دهند اوکراین به سرعت به آن بپیوندد.

به گزارش رویترز، رهبران 27 کشور اتحادیه اروپا قرار است در روز پنجشنبه و جمعه در شهر ورسای فرانسه برای بحث در مورد حمله روسیه به اوکراین دیدار کنند.

در پیش نویس بیانیه 27 رهبر اتحادیه اروپا که برای این اجلاس تهیه شده، آمده است: “جنگ تجاوزکارانه روسیه یک تغییر اساسی در تاریخ اروپا است”.

در این بیانیه آمده است: با توجه به بی ثباتی فزاینده، رقابت استراتژیک و تهدیدات امنیتی، ما تصمیم گرفتیم که مسئولیت بیشتری در قبال امنیت خود بپذیریم و گام های قاطع تری برای ایجاد حاکمیت اروپایی خود برداریم، وابستگی های خود را کاهش دهیم و مدل جدیدی از رشد و سرمایه گذاری طراحی کنیم. . . او گفت. بیایید آن را به سال 2030 برسانیم.

این یک نقطه عطف برای اتحادیه اروپا است، زیرا روسیه بزرگترین تامین کننده انرژی آن است که بیش از 40 درصد گاز، بیش از یک چهارم واردات نفت و نزدیک به نیمی از زغال سنگ خود را تامین می کند.

رهبران اتحادیه اروپا ضرب الاجل کلی برای کاهش واردات انرژی روسیه تعیین نخواهند کرد، زیرا کشورهای عضو از کشوری به کشور دیگر متفاوت هستند و آلمان، ایتالیا، مجارستان و اتریش در میان کشورهایی هستند که به شدت به منابع مسکو متکی هستند.

اما کمیسیون اروپا معتقد است که اتحادیه اروپا در مجموع می تواند واردات گاز خود از روسیه را در سال جاری به میزان دو سوم کاهش دهد، اما اگر تامین کنندگان خود را متنوع کند و در انرژی های تجدیدپذیر سرمایه گذاری کند، این امر نیز می تواند مفید باشد. .

در این بیانیه همچنین آمده است که اروپا – که برای دهه ها ایالات متحده را حامی نهایی امنیتی خود می دانست – اکنون به دنبال افزایش چشمگیر بودجه دفاعی خود و استقلال بیشتر در تولید ریزپردازنده ها، داروها یا مواد غذایی است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.