حیوانات خانگی را وسیله ای برای کسب شهرت مجازی قرار ندهید

[ad_1]

پس از افزایش عکس ها و فیلم های نامتعارف حیوانات خانگی در فضای مجازی مانند حضور آنها بر روی لباس عروس و داماد، یک محیط زیست و مدیریت حیات وحش بر لزوم پاسخگویی به حیوانات خانگی تاکید کرد و گفت: حیوان خانگی نیازی به پوشیدن لباس عروس نیست. و او داماد ندارد، اما نیازهای خاصی دارد که باید برآورده شود.

عبدالله سالاری در گفت وگو با ایسنا وی با اشاره به تاثیر منفی این ویدئوها بر ذهنیت مردم نسبت به حیات وحش گفت: یکی از مشکلات اساسی ساخت این ویدئوها رعایت نشدن حقوق حیوانات و برای رام کردن گونه های جانوری مورد شکنجه و آزار قرار می گیرند. خیلی ها هستند که اصلاً با اصول انسانی مطابقت ندارند.

او گفت: «تولید این ویدیوها قاچاق حیوانات وحشی را ترویج می کند تا آنها را به عنوان حیوان خانگی نگهداری کند.

یک اکولوژیست و کارشناس مدیریت حیات وحش گفت: زمانی که قاچاقچیان گونه های وحشی را از زیستگاه خود خارج می کنند و از مادرشان جدا می کنند و به مردم می فروشند، زیستگاه آنها را از بین می برند.

وی افزود: در کشورهای جنوب شرق آسیا مانند تایلند و اندونزی که مراکز اصلی قاچاق حیات وحش هستند، باغ وحش ها ممکن است توله ببر سفید و توله شیر سفید را لمس کرده و در آغوش بگیرند، اما این گونه ها از یک ژن معیوب تولید می شوند. مشکلات ژنتیکی

سالاری ادامه داد: این توله شیر و توله ببر سفید از ژن های معیوب فقط برای تولید عکس و فیلم و جذب مشتری به باغ وحش پرورش داده می شوند و در بزرگسالی دچار مشکلات و اختلالات ژنتیکی جدی می شوند اما صاحب این باغ وحش ها برای جذب مشتری اقدام می کنند. و مخاطبان و کسب درآمدهای بالا رنج زیادی را بر این گونه های جانوری تحمیل می کنند.

وی با بیان اینکه گونه های جانوری به دو دسته حیوانات خانگی و گونه های وحشی تقسیم می شوند، خاطرنشان کرد: گونه های وحشی قابل مقایسه با حیوانات خانگی نیستند و جایی در کنار انسان ندارند و باید در زیستگاه خود زندگی کنند. اگر آنها را به صورت قاچاق از زیستگاه خود خارج کنیم، از چرخه اکوسیستم خارج شده و ناپدید می شوند.

یک متخصص محیط زیست و مدیریت حیات وحش گفت: در بسیاری از موارد نیاز حیوانات خانگی برآورده نمی شود و مردم نیازها و ایده آل های خود را برای آنها فراهم می کنند، به عنوان مثال حیوان خانگی نیازی به خرید در خیابان و فروشگاه ندارد. برای پوشیدن لباس عروس و داماد و ضبط فیلم عروسی. برخی از مردم سعی می کنند حیواناتی مانند سگ و گربه را تشویق کنند که گیاهخواری کنند، در حالی که گیاهخواری ممکن است برای برخی افراد ایده آل باشد تا یک گوشتخوار.

سالاری در پایان گفت: ما باید در قبال حیوانات خانگی خود مسئول باشیم و به نیازها و فیزیولوژی آنها توجه کنیم. مهمترین اصل در نگهداری از حیوانات خانگی مسئولیت پذیری است و هرگز نباید گونه های وحشی را با حیوانات خانگی مقایسه کنیم. گونه های حیات وحش به هیچ وجه اهلی نیستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.