ادامه سرقت سریالی سنگ قبر بهشت ​​زهرا؟

[ad_1]

برخی از افراد سنگ قبرهای مستعمل را می دزدند، آنها را برش می دهند و به نصف قیمت می فروشند.

به گزارش ایسنا، این روزنامه آرمان ملی وی نوشت: ظاهرا پس از جنجال هایی که در آذرماه سال جاری و در جریان سرقت سنگ قبرهای بهشت ​​زهرا (س) صورت گرفت، این موضوع همچنان وجود دارد و طی چند روز گذشته افرادی که به بند 212 بهشت ​​زهرا مراجعه کردند. در تهران به ذکر فاتحه، در کمال تعجب شاهد سرقت سنگ قبرها بودند، آذرماه امسال بود که مدیرعامل سازمان بهشت ​​زهرا(س) تهران درباره سرقت سنگ قبر گفت: مجموعه بهشت ​​زهرا مساحتی به مساحت دارد. بیش از هفتصد هکتار ما چند روزی است که در حال فعال سازی مقدمات سرستون هستیم و از ساعت 8 صبح تا 23 فعال هستند. بیشتر سرقت ها در قبرهای چند طبقه صورت می گیرد».

اما بر کسی پوشیده نیست که با افزایش مشکلات اقتصادی و گرانی سنگ قبرها که کمتر از پنج میلیون تومان نیست، سارقان اقدام به سرقت سنگ قبر از پل ها، ماشین های پرداخت در ایستگاه های BRT، لامپ های بزرگراه ها و … کردند. موضوعی که با واکنش اعضای شورای شهر همراه شد و علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به اینکه سازمان بهشت ​​زهرا (س) برنامه های جدیدی برای حفاظت بیشتر از این حرم دارد، عنوان کرد. انضباط و حفاظت کافی تنها بخشی از بهشت ​​زهرا توسط گارد ارتش محافظت می شود. موضوع حراست بهشت ​​زهرا نیاز به ساماندهی دارد اما گزارش سرقت سنگ قبر و فروش سنگ قبرهای دست دوم را تایید نمی کنم، باید با سازمان بهشت ​​زهرا مشورت شود.

سرقت در یک سری سنگ قبر

اما اکنون شواهد نشان می دهد که ماجرای سرقت سنگ قبرها تبدیل به یک اتفاق سریالی شده است و اظهارات روز گذشته خبرنگار پارسینه حکایت از کنده شدن سنگ قبر چند تن از متوفیان دفن شده در بهشت ​​زهرای تهران دارد. و به سرقت رفته است. این حادثه در قطعات تقریبا باستانی رخ داده است و به نظر می رسد سارقان بامداد امروز چهارشنبه 16 اسفند ماه سال جاری با خیالی آسوده چندین قطعه سنگ را به سرقت برده اند. با توجه به اندازه و وزن این سنگ‌ها، به نظر می‌رسد این کار توسط چند نفر یا توسط یک تیم حرفه‌ای انجام شده است که معمولاً برای انتقال چندین سنگ به خارج از این حرم، استفاده از ماشین ضروری است. بنابراین می توان حدس زد که سارقان قبل از بسته شدن درهای بهشت ​​زهرا کار خود را انجام داده و به دلیل عدم بازرسی به سلامت از محل متواری شده اند. یکی از شاهدان عینی ادعا می کند که اخیراً دزدانی را دیده است که سنگ های سرقت شده را در یک ماشین سانتافه بار می کردند و از صحنه جرم فرار می کردند!

دزدی جواهرات

در همین حال، سنگ‌تراش‌ها و سنگ‌فروش‌ها می‌گویند دزدانی که با کارت بازرگانی در بهشت ​​زهرا می‌چرخند و کارت‌های خود را به دست بازماندگان می‌دهند، ظاهراً بخشی از گروهی هستند که سنگ‌ها را می‌دزدند. این، اما فقط حدس و گمان.

حتی قیمت سنگ و ممنوعیت واردات آن باعث شد بسیاری از خانواده ها نتوانند سنگ قبر را بخرند. به یک میلیون تومان هم می رسد. مثلا سنگ مشکی برزیلی 18 میلیون تومان است. درست است که در ایران معادن سنگ وجود دارد اما تجهیزات معدنی از خارج وارد می شود. «تحریم و… افزایش قیمت».

بیغام می گوید مغازه داران جواهرات مسروقه را نمی خرند: برخی از افراد جواهرات مستعمل را می دزدند، آنها را برش می زنند و به نصف قیمت می فروشند؛ مغازه داران آنها را نمی خرند. کارت شناسایی تا بتوانیم سنگ را با سنگ جدید جایگزین کنیم.

شیخی که یکی از فروشندگان سنگ است، می گوید: این افراد معمولاً خود باندهایی هستند که هم دزدی، هم سنگ تراشی و هم فروش را بر عهده دارند و نیازی به سنگ تراشی ندارند، اما بازار دست دوم خالی از لطف نیست. چالش ها و مسائل. او می گوید: گرانی سنگ باعث شده مردم به سمت سنگ های دست دوم روی بیاورند. همان سنگ هایی که صاحبانشان جایگزین کردند. این سنگ ها برش خورده و به نصف قیمت اصلی به فروش می رسد. اما خبری از پیش فروش نیست.»

این را قنبری هم تایید می کند. او گفت: “فروش مدت دار قبلا ضرر کرده است و دیگر عادی نیست و افراد کمتری این ریسک را می پذیرند.”

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.