شناسایی 23 دستگاه آسانسور غیر استاندارد در استان بوشهر

[ad_1]

ایسنا/ بوشهر مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: 23 دستگاه آسانسور غیراستاندارد در بخش های اداری و دولتی این استان غیراستاندارد شناخته و 10 روز مهلت داده شد تا آسانسورهای خود را استاندارد کنند در غیر این صورت اسامی آنها در رسانه ها منتشر می شود.

مدیرکل دفتر استاندارد استان بوشهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران از فعالیت 47 آزمایشگاه در حوزه های مختلف ارزیابی کیفی، بهداشت و ایمنی کالاها و محصولات تولیدی، وارداتی و … خبر داد. و بیان کرد: تا قبل از سال 92 ظرفیت آزمایشگاهی استان حدود 60 درصد بود اما اکنون به بالای 95 درصد رسیده است.

ذینفع محمد رحیم با بیان اینکه اداره کل استاندارد استان بوشهر در تدوین و نگارش استانداردهای ملی مقام اول را در کشور کسب کرده است، تصریح کرد: در این راستا حدود 140 استاندارد ملی را بررسی کرده ایم. ما 25 الگوی جدید نوشتیم. در بحث آموزش شامل آموزش افسران کنترل کیفیت، متخصصان استاندار، دانشجویان و صاحبان واحدهای تولیدی، بیش از یک و نیم برابر ارزش تعیین شده از سوی سازمان استانداری، کارگاه های آموزشی برگزار کردیم. ما در مجموع 4700 ساعت کارگاه آموزشی برگزار کردیم.

مدیرکل دفتر استاندارد استان بوشهر با تاکید بر اینکه استان بوشهر اکنون در زمینه تست کولر گازی در کشور بی نظیر است، افزود: در این آزمایشگاه ها اجرا می شود. این آزمایش ها با کیفیت و دقت بالا با تجهیزات مدرن انجام می شود. و پیشرفته در بوشهر.تست سموم و تشخیص باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی نیز در استان بوشهر بسیار حرفه ای انجام می شود؛ زیرا دستگاه های آزمایشگاهی ما بسیار حساس و پیشرفته هستند.

وی بر لزوم ترویج فرهنگ ولایتمدار در جامعه تاکید کرد و خاطرنشان کرد: بسیاری از بیماری ها ناشی از تجمع مواد مضر در محصولات کشاورزی و مواد غذایی در انسان است. از این رو آماده آزمایش سلامت و ایمنی محصولات کشاورزی و غذایی در آزمایشگاه های استاندارد استان هستیم. همچنین کارگروهی را برای رفع موانع تولید در استان تشکیل دادیم. این اقدام گام مهمی برای کوتاه شدن روند تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی استان بود.

این ذینفع خاطرنشان کرد: ما صادرکننده فرآورده های نفتی بودیم اما آزمایشگاه بزرگ نفتی در استان نداشتیم و کارگروهی برای کشف فرآورده های نفتی نداشتیم اما این آزمایشگاه اکنون در استان نصب شده است. لازم به ذکر است در حال حاضر پنج منطقه در کشور مشغول بررسی اسناد نفتی کشور هستند که یکی از آنها بوشهر است. ما به عنوان دبیرخانه کارگروه فرآورده های نفتی مفتخریم که خدمات مهندسی و فنی نفت را به استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد و حتی کردستان ارائه می کنیم.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر به تعداد پروانه های صادر شده برای واحدها و مراکز تولیدی در استان اشاره و تصریح کرد: تاکنون 31 پروانه در حوزه استاندارد صادر شده، 50 پروانه تمدید و بیش از 10 هزار و 369 مجوز صادر شده است. مجوز برای کالاهای وارداتی مجلات بوده است.

وی بر عادی سازی شهربازی ها در استان تاکید کرد و افزود: این مکان ها در دو سال اخیر اغلب به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده اند که اخیراً این مکان ها فعالیت خود را از سر گرفته اند و در این خصوص هشدار داده ایم. ” زیرا بسیاری از این شهرها مجوز امنیتی خود را به پایان رسانده اند. ما حدود 238 مرکز تفریحی در استان داریم که تحت نظارت هستند که 158 مورد آن شرایط ایمنی را دارند. بنابراین از مالکان شهربازی می خواهیم قبل از طرح دعوی برای دریافت مجوز ایمنی و استانداردسازی وسایل بازی اقدام کنند، زیرا کودکان سرمایه آینده ما هستند و باید از جان و سلامت آنها محافظت کنیم.

ذینفع از بی توجهی مسئولان استانی در عادی سازی اماکن تفریحی پارک های عمومی استان گلایه کرد و توضیح داد:

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با یادآوری اینکه در سال گذشته ضوابط مصرف انرژی 381 کالا مورد بررسی قرار گرفت، افزود: 17 واحد صنعتی پرمصرف (پتروشیمی) استانداردهای مصرف انرژی را اجرا و برای آنها مجوز صادر شده است. سال گذشته 30 مجوز در این حوزه صادر شد که استانداردهای مصرف انرژی را داشتند.

این ذی نفع در حوزه کنترل بازار در ادامه تصریح کرد: در سال گذشته 5107 مورد بازرسی از مراکز عرضه در استان داشتیم که 198 مورد ناهماهنگ بوده است. به این معنی که این کالاها شرایط استاندارد را نداشتند. 294 مورد بود که از طریق سامانه تخلفات اطلاع رسانی شد تا نسبت به رفع تخلفات شما اقدام شود در غیر این صورت پرونده فعالیت شما باطل می شود. 12 مورد هم داشتیم که پرونده استاندارد را جعل کردند که عبارتند از: موج، ایفل، کیان، رویال، علی سلطان، احسان و… «آرین صنعت خراسان». بدیهی است که بیشترین تقلب در تولید دستمال کاغذی و محصولات سلولزی است.

وی 837 نازل سوخت را با همکاری شرکت پخش فرآورده های نفتی استان بررسی کرد و افزود: در صورت انحراف موارد از آستانه ابطال، پلمپ شده تا نازل تنظیم و ارزیابی مجدد شود. دوبار نازل ها را در استان بررسی کردیم. در ناحیه نازل های سیانید 72 نازل مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل هنجارهای استان بوشهر با اشاره به اجرای سه طرح عیدانه توسط اداره کل هنجارهای استان خبر داد و گفت: طرحی به مدت یک ماه از 15 اسفند لغایت 15 فروردین ماه به طور فعال بررسی می شود که کار اتحادیه ها در سال جاری بازار. این طرح با همکاری اداره کل صنعت، معدن و تجارت و اداره کل تعزیرات استان اجرا می شود.

ذینفع در پایان یادآور شد: دو طرح دیگر هم اکنون در شورای فنی استان اجرا شده است که یکی از آنها لزوم استانداردسازی آسانسور در ادارات و مراکز دولتی است که در مجموع 267 آسانسور در مراکز اداری و دولتی مانند پزشکان وجود دارد. ‘ دفاتر و …. باید مجوز استاندارد آسانسورهای خود را تمدید کنند. در همین حال، 23 اداره متخلف هستند و 10 روز مهلت داده اند تا آسانسورهای خود را استاندارد کنند. در غیر این صورت تا زمانی که نام این دفاتر متخلف در رسانه ها منتشر شود، آسانسورهای ناایمن این مراکز پلمب خواهند شد. برنامه بعدی اجرای طرح ضربتی استانداردسازی دوز بتن در استان است. با توجه به اینکه استان بوشهر در کمربند زلزله قرار دارد باید از بتن استاندارد در ساخت و ساز استفاده شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.