تراشکاری آلومینیوم کارگاه حرفه ای تراشکاری شرکت تولیدی صنعتی آلومینات

تراشکاری آلومینیوم – کارگاه حرفه ای تراشکاری – شرکت تولیدی صنعتی آلومینات
تراشکاری, تراش منوال

یکی از مشاغل تراشکاری است که شاید در نگاه بسیاری یک شغل مناسب برای جوانان نباشد اما این کسبوکار علاوه بر اشتغالزایی میتواند منبع درآمد مناسبی هم باشد. هنرجویان این رشته نیز مانند رشته های قبل علاوه بر 31 واحد درس سال اول متوسطه در سال دوم و سوم باید حدوداً 22 واحد عمومی و 43 واحد درس مهارتی و تکمیلی را که جمعاً 96 واحد می باشد بگذرانند تا دیپلم خود را اخذ نمایند. تراشکاری قطعات سخت کاری شده به عنوان یکی از راه های جایگزین عملیات سنگ زنی است که علاوه بر کیفیت و انعطاف پذیری بالاتر ، باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نیز می شود. قلم شایر تراش دقیقا هم راستا با شعاع قطعه مورد نظر به داخل آن نفوذ خواهد کرد که باعث ایجاد شیاری بر روی سطح خارجی استوانه؛ هم اندازه پهنای قلم استفاده شده، می شود. در گذشته، ترشکاری به صورت دستی انجام میشد و این مسئله باعث کاهش دقت در تراشکاری میشد. این شرکت توانایی ساخت به وسیله دستگاه سی ان سی از مواد اولیه از جمله فلزات خاص را با بالاترین دقت دارد. هنرجویان پس از آموزش این مهارتها توانایی کار با دستگاه های تراشکاریف جوشکاری، سوراخکاری، سوهانکاری، فرزکاری عمودی و افقی و دیگر دستگاه های مربوطه را خواهند داشت و قادر به ساخت انواع قطعات صنعتی و چرخ دنده ها را خواهند بود.

از سوی دیگر با توجه به اینکه فرآیندی بسیار پرمصرف و متداول است تاکنون توسعه زیادی پیدا کرده است و در سطوح بالایی بهینه سازی شده است و در هنگام کاربرد باید عوامل مختلف مورد ارزیابی قرار گیرند. به طور معمول ، ریسندگی فلزی به یک باند مستلزم ، معمولاً از چوب ساخته شده است ، که به عنوان الگویی است که قطعه کار روی آن شکل می گیرد (شکل های نامتقارن ساخته می شود ، اما یک تکنیک بسیار پیشرفته است). سنباده : این ابزار برای مسطح و یک دست کردن سطوح به کار می رود و در صنایع بسیاری کاربرد دارد و میتواند بصورت دستی و یا از قرارگرفتن روی دستگاه مورد استفاده قرار گیرد. روتراشی برای تولید قطعه کار های مستقیم ، مخروطی، منحنی، یا شیار دار نظیر شفت ها، محور دوران و پین ها کاربرد دارند. با توجه نتیجه مورد انتظار از تراش قطعه باید از دستگاه های مختلفی برای تراشکاری استفاده نمود برخی از دستگاه های تراشکاری پرکاربرد در این صنعت عبارتند از: دستگاه تراش پیشانی، دستگاه تراش عمودی، دستگاه سری تراشی و دستگاه تراش مرغک. یک تراشکار چه مهارت های باید داشته باشد؟ از این ماشین ها برای تراشکاری های مخصوص استفاده خواهد شد.

این ماشینها دارای جعبه دنده دور و نیز جعبه بار میباشد.

که به آسانی میتوان ماشین را خودکار نمود و کارهای مختلف را تراشید. تراشه ها نیز در اینجا کاملاً خودکار دفع می شوند. این ماشینها دارای جعبه دنده دور و نیز جعبه بار میباشد. بطور کلی اصول اساسی ماشینهای تراش بر مبنای عمل فلز تراش پایه گذاری شدهاست و نیز عمل فلز تراشی با ماشینهای تراش سبب برداشت براده توسط لبه برش دنده و حرکت برادهها در طول سطح براده رنده میباشد. فرایند تراشکاری با ایجاد تراش و کاهش جرم قطعات با برداره برداری از قطعه انجام می گیرد و تا زمانی که قطعه اولیه به شکل مورد نظر تبدیل شود فرایند براده برداری از فلز ادامه می یابد. یکی از مهمترین قالب هایی که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد می توان به قالب های تزریق پلاستیک اشاره کرد. روش تراشکاری قطعات سختکاری شده برای تولید قطعاتی همچون سیلندر، هوزینگ کلاچ، پینیون فرمان، پیستون، روتور ترمز، سیت ولو و دنده های انتقال قدرت مورد استفاده قرار می گیرد. تراشکاری یکی از پرکاربردترین روش های فرم دهی به قطعات فلزی است که توسط بسیاری از صنعت گران برای تولید قطعه های دوار مورد استفاده در صنایع گوناگون بکار گرفته می شود.

همانطور که می دانید بسیاری از قالب ها درون دستگاه های تراشکاری ساخته می شود که شما می توانید این کار را به راحتی با تعویض کردن سری دستگاه های تراش انجام بدهید. به طور کلی بسیاری از قالب ها در اصل یک قطعه فلزی بوده است که در دستگاه تراش قرار گرفته است و پس از دادن برنامه مورد نظر به دستگاه، براساس سری هایی که بر روی دستگاه قرار دارد سعی می کند که قالب های مورد نظر را تولید نماید. بر آن شدم تا کتابی تهیه کنم که مربیان و کارآموزان عزیز ضمن استفاده بصورت هماهنگ در تمام دوره های تراشکاری درجه 2 بتوانند کل توانایی های موجود در استاندارد درجه 2 را تمرین کرده و در پایان دوره سندی در اختیار داشته باشند که بهعنوان پروژه پایان دوره برای آنها محسوب شده و نیز بتوانند در صورت لزوم به آموزش های گذشته مراجعه و تجربیات کسب شده قبلی را در قطعات جدید بکار برده و سبب شود که اشتباهات آنها کمتر شود، ضمن اینکه در کنار این کتاب دفتری قرار داده می شود که توسط کارآموز تکمیل شده و در آینده برای خود و دیگران منبعی برای کسب تجربه گردد.

انتخاب استاندارد مورد استفاده توافقی است بین تهیه کننده و کاربر و از اهمیت خاصی در طراحی تراش استفاده می کند. جنس ابزار :هرچه جنس ابزار سخت تر باشد و بتواند در حرارتهای بالا مقاومت خود را حفظ کرده ،تحمل بیشتری در مقابل سایش داشته باشد،می توان سرعت بیشتری را انتخاب نمود.جنس ابزار با سرعت برش رابطه مستقیم دارد. به عنوان مثال در جریان خرید خود باید انتخاب کنید که دستگاه تراش پلاستیک برای شما بهتر است یا دستگاه تراش النگو CNC. در این موارد باید مطمئن شد که جریان ثابتی از مایع خنک کننده بر روی قطعه جریان دارد. بدیهی است که برای تراشکاری قطعات با دستگاه برش باید سختی قطعه از سختی تجهیزی که برای تراش از آن استفاده می شود بیشتر باشد تا عملیات تراشکاری با مشکل مواجه نگردد. به دلیل دشواری در پرداختن به چنین کارهایی ، مواد تبدیل شده مانند چوب یا عاج معمولاً کاملاً نرم هستند و برش باید کاملاً خارق العاده باشد. در سال ۱۸۵۳ شخصی به نام فریلند در نیویورک ماشین تراشی با ریلهایی بطول ۲۰ فوت که کارهایی به قطر ۱۰ اینچ را میتوانست بتراشد ساخت بدنه آهنی و درشت آن جایگاه چرخ دندههای تعویضی بود.

فلزی را جویا شوید.

بنابراین یکی از بهترین راه ها برای ساخت این نوع قالب ها این است که با ساختمان اصلی این مدل قالب ها آشنا بوده و با توجه به دستگاه های تراشکاری یکی از بهترین نوع این قالب ها را تولید نماییم. برای ساخت این نوع قالب ها به مخزن کوچکی برای انتقال پلاستیک ذوب شده به داخل قالب نیاز است، تا از طریق آن بتوان قطعات مورد نظر خود را ساخت. برای استعلام قیمت خدمات تراشکاری قطعات فلزی می توانید با مشاورین کاوه ساخت تماس بگیرید و پس از ارئه اطلاعات مورد نیاز، هزینه های انجام تراشکاری قطعات فلزی را جویا شوید. شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت تراشکاری قطعات با کارشناسان کاوه ساخت ارتباط برقرار نمایید. تراشکاری قطعات فلزی یکی از خدمات ارائه شده توسط گروه تولیدی صنعتی کاوه ساخت است. یک قطعه باید به چه روشی ساخته شود تا دارای تولیدی سریع، ارزان و همچنین کیفیت مناسب و وقت و کارایی مطلوب باشد؟ موتور به عنوان قلب دستگاه عمل میکند و باید با کاربری دستگاه همخوانی داشته باشد. جنس ابزار برشی مورد استفاده در تراشکاری قطعات سختکاری شده باید از سرامیک هایی با سختی 50 تا 60 HRC باشد.

همچنین می توان از آنها برای پالایش نشانه هایی که در طول سالها پوشیده شده اند استفاده کرد. • اصولا مسئله برش در ماشینهای افزار بخاطر پیدا کردن سرعت مناسبی برای هر نوع ماشین میباشد. اگر به دنبال یک ماشین تراش هستید، احتمالاً قبلاً با اصول اینکه این دستگاه چیست، چه کاری انجام می دهد و کاربردهای مختلفی که برای متخصصان و علاقه مندان دارد، آشنا شده اید. برای انجام این فرایند ساده می بایست محور چرخش قطعه و ابزار برش موازی یکدیگر قرار بگیرند و بخشی از قطعه که می خواهیم عمل تراشکاری را بر روی آن انجام دهیم به چرخش در می آید. تراشکاری اغلب به عنوان یک فرآیند تولید قطعه به روش براده برداری تعریف می شود که در آن قطعه کار از طریق چرخش خود حرکت برش را ایجاد می کند و ابزار حرکت تغذیه را ایجاد می کند . مداخلات دستی فوق در فرآیند تولید به صورت کامپیوتری با چرخش CNC از یک برنامه خاص کنترل می شود. تراشکاری یا Turning به فرآیند فرم دهی، سوراخ کردن و برش فلزات با استفاده از ابزار و انواع دستگاه تراشکاری گفته میشود.

سرعت براده برداری: به سرعت نسبی میان لبه ی برشی و سطح قطعه کار سرعت براده برداری گفته می شود که با افزایش تعداد دور دستگاه مطابق رابطه زیر افزایش میابد. روبرو شدن – ایجاد یک سطح مسطح یا یک صورت بزرگ در انتهای قطعه کار. انتهای مخروط ناقص مرغک ثابت که با فشار ، روی مقر خود در انتها ی سمت راست محور ، تکیه دارد. شرکت معرف ابزار با فروش کلیه اینسرت تراشکاری SANDVIK ، ابزار تراشکاری SECO ، الماس تراشکاری WALTER و متعلقات دستگاه تراش از جمله سنگ زن روی سوپرت vertex ، سه نظام vertex ، چهار نظام منظم Vertex ، چهار نظام vertex ، کولت هیدرولیک دستگاه تراش برند vertex ، مرغک گردان vertex دستگاه تراش OPTIMUM ، مرغک ثابت دستگاه مرغک دستگاه تراش ورتکس تایوان ، چراغ هالوژن دستگاه تراش optimum و شیلنگ آب صابون دستگاه تراش برند VERTEX تایوان به عنوان اصلی ترین تامین کننده ابزار تراشکاری و تجهیزات تراشکاری مورد نیاز دستگاه تراش منوال اوپتیمم شناخته می شود. بنابراین کاملا طبیعی است که با استفاده از انواع سری های مختلف در دستگاه تراش می توان به راحتی هرآنچه را که نیاز دارید تولید نمایید. اگر شرایط پایدار باشد، استفاده از یک اینسرت وایپر (Wiper) منجر به بهترین بهره وری می شود.  This conte nt h᠎as  be᠎en do ne ᠎with the he᠎lp of GSA  C onte​nt᠎ Gen​er ator  Demoversi᠎on.

اما امروزه ثابت شده که از این دستگاه ها می توان در صنایع پیشرفته تر و پیچیده تر مانند صنایع پزشکی و کامپیوتر هم استفاده کرد و آن ها را به عنوان دستگاه تولید به کار گرفت. تراشکاری در ابتدا به عنوان روشی برای فرم دهی چوب مورد استفاده قرار می گرفت اما با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های تراش برای شکل دهی به قطعات فلزی نیز تقویت شد. از مزایای تراشکاری قطعات سخت کاری شده می توان به بالابردن بهره وری، کاهش هزینه های تولید قطعه، امکان تولید قطعات فلزی با پیچیدگی ظاهری بالاتر، صرفه جویی در مصرف خنک کننده و سنگ، سهولت و انعطاف پذیری انجام کار برای تراش بخش های داخلی و خارجی قطعه اشاره نمود. تراش کاهش ، یک تراش مخصوص است که با این ویژگی طراحی شده و مکانیزمی شبیه به پانتوگراف را در خود جای داده است ، به گونه ای که وقتی انتهای “خواندن” بازو جزئیاتی را بخواند که یک اینچ را اندازه گیری کند (به عنوان مثال) ، انتهای برش بازو جزئیات مشابهی را ایجاد می کند که (برای مثال) یک چهارم اینچ (کاهش 4: 1 ، اگرچه با توجه به ماشین آلات مناسب و تنظیمات مناسب ، هر نسبت کاهش ممکن امکان پذیر است).

نیم مرکز دارای یک سطح صاف است که در قسمت گسترده ای از نیمی از قطر آن در انتهای اشاره شده ساخته شده است. قطعه کار به پایان رسیده معمولاً برای دستیابی به یک سطح مناسب که برای استفاده در لنز صاف است ، به مقدار کمی از پولیش بعدی احتیاج دارد ، اما زمان لرزش نادرست برای لنزهای پیچیده کاهش می یابد. قرار دارد بوسیله دست قابل کنترل و بار دادن است از طرفی در زیر آن صفحه صاف و مدوری قرار دارد که محیط آن بین صفر تا ۱۸۰ درجه مدرج شدهاست. بهترین دلیل برای استفاده از دستگاه فرز برای یک پروژه آینده تطبیق پذیری است. اعداد از پیش تعیین شده برای صافی سطح، معمولترین شاخص برای تعویض اینسرت می باشد. طرح کسب و کار در حقیقت یک الگوی مجازی از برنامه شغلی شماست تا در آن به سوالات و ابهامات احتمالی پاسخ دهید و برای هر کدام از آنها عکس العمل مناسب داشته باشید. انسان همواره از صنعت تراشکاری استفاده نموده و همین الان اگر نگاهی به محیط پیرامون خود داشته باشید متوجه خواهید شد که این صنعت تا چه حد در زندگی امروزی انسان نقشی پررنگ دارد.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از تراش کاری cnc دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.