اولین جشنواره نمایشنامه خوانی و نمایشنامه خوانی رضوی در قم

[ad_1]

ایسنا/ قم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: نخستین جشنواره کتابخوانی و نمایش رضوی با همکاری بنیاد رضوی، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود. استان

سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان امروز در نشست خبری گفت: اولین جشنواره نمایش و کتابخوانی رضوی با همکاری بنیاد رضوی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قم برگزار می شود. و ارشاد اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی.

وی افزود: در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به قم 10 میلیارد تومان برای تقویت زیرساخت های تئاتر استان قم مصوب شد و تاکنون 2 میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز پلاتو و تالار تعزیه به استان قم اختصاص یافته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بیان کرد: نخستین جشنواره نمایشنامه خوانی و نمایشنامه خوانی رضوی در دو بخش نمایشنامه خوانی و نمایشنامه خوانی برگزار می شود.

حسینی کاشانی بیان کرد: برای جشنواره نمایشنامه خوانی رضوی 67 گروه نمایشی آثار خود را به دبیر جشنواره ارسال کردند که در نهایت پس از بررسی عملکرد گروه های مختلف، 11 گروه برای شرکت در جشنواره پذیرفته شدند. در بخش نمایشنامه نیز 59 اثر به دبیرخانه ارسال شد و این جشنواره ارسال شد که این آثار در مرحله نهایی داوری قرار دارند.

وی افزود: آثار ارائه شده توسط این گروه ها از 16 استان کشور بوده است.

حسینی کاشانی ادامه داد: مقدمات تبدیل قم به عنوان پایگاه تئاتر مذهبی بر اساس ابلاغیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد و به دنبال تقویت زیرساخت های قم در این زمینه هستیم.

در ادامه علی فرحناک رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قم نیز در این نشست گفت: اولین جشنواره نمایشنامه خوانی و نمایشنامه خوانی رضوی یکی از چندین جشنواره رضوی با نام زیارت و با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از 22 لغایت 25 اسفندماه در قم برگزار می شود.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی قم افزود: در بخش نمایشنامه خوانی تا 25 بهمن ماه 29 اثر به دبیرخانه جشنواره راه یافت و پس از بررسی آثار، 11 گروه نمایشنامه خوانی به مرحله نهایی راه یافتند.

فرحنک همچنین با اشاره به اسامی استان های حاضر در این جشنواره گفت: علاوه بر استان قم، استان های همدان، گیلان، کرمانشاه، اردبیل، اصفهان، فارس، بوشهر، کرمان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، البرز، مازندران، خراسان رضوی و خراسان شمالی، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، لرستان، خوزستان و سیستان و بلوچستان آثار خود را برای شرکت در جشنواره ارسال کردند.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.