اعلام برنامه های جدید تئاتر شهر / کمک هزینه های گروه تئاتر ترویج می شود

[ad_1]

مدیر مجموعه تئاتر شهر از برنامه ریزی این مجموعه برای فروردین ماه آینده خبر داد و از به روز رسانی بودجه گروه های نمایشی خبر داد.

ابراهیم گلدارزاده در گفت وگو با ایسنا، درباره پروتکل های بهداشتی مجموعه تئاتر شهر، قیمت بلیت اجراها، تعمیرات مجموعه و برنامه های آینده اش توضیح داد.

وی درباره فعالیت تئاتر شهر در آغاز سال جدید گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده اجرای نمایش «دکتر. ظهر به کارگردانی هادی مرزبان در سالن اصلی، هملت پشتکوهی به کارگردانی ابراهیم پشتکوهی در تالار چهارسو، خماری به کارگردانی امین در تالار قشقایی رونق خواهیم داشت و در این بین نمایش “بی خوابی” به کارگردانی سعید هاشمی پو در تالار سایه ها ادامه خواهد داشت.

وی همچنین توضیح داد: البته هنوز زمان دقیق اجراها مشخص نشده است. چرا که پیک اخیر کرونا باعث توقف در تمرین برخی از گروه‌های نمایشی شده است، اما آنچه مسلم است هفته اول اردیبهشت قطعاً یکی دو نمایش خواهد بود و سایر نمایش‌ها از هفته دوم اجراهای خود را آغاز می‌کنند.

گلدارزاده درباره وضعیت پروتکل های بهداشتی در آغاز سال جدید گفت: در حال حاضر بر اساس همان 50 درصد است و نیمی از ظرفیت غرفه ها همچنان خالی است. با در نظر گرفتن این موضوع، فروش سال نو را آغاز خواهیم کرد، اما به محض اینکه اعلام شود سالن ها می توانند با 100 درصد ظرفیت به فعالیت خود ادامه دهند، بلافاصله فروش صندلی های باقی مانده را آغاز خواهیم کرد.

وی همچنین درباره قیمت بلیت نمایش های این مجموعه و اعتراض گروه های نمایشی به ارزان بودن بلیت تئاتر شهر که باید پاسخگوی عموم مردم باشد، توضیح داد. به همین دلیل سعی می کنیم قیمت بلیت را حفظ کنیم تا همه اقشار بتوانند از آثار این مجموعه بهره مند شوند. بنابراین قصد نداریم قیمت بلیت ها را بیش از حد افزایش دهیم، بلکه تلاش اصلی ما افزایش امتیاز گروه های نمایشی است که از وزارتخانه و معاونت امور هنری می خواهیم تا نیازی به افزایش قیمت نباشد. بلیط و این هزینه به مردم تحمیل نمی شود.

گلدارزاده خاطرنشان کرد: در ماه‌های اخیر اعتبارات گروه‌های نمایشی نیز افزایش یافته است و تلاش می‌کنیم برای سال آینده اعتبارات را تامین کنیم تا قیمت بلیت پایین جبران شود.

وی درباره فعالیت کارگاه تئاتر در مجموعه تئاتر شهر توضیح داد: نمایش های زیادی در این کارگاه مورد تقاضا بوده و مجوز برخی از آنها صادر شده است، اما به دلیل ظرفیت محدود کارگاه تئاتر و اینکه سالن ها در حال فعالیت هستند. با ظرفیت 50 درصد، در کارگاه امکان پذیر نیست و به محض تکمیل ظرفیت اتاق ها، کارگاه فعالیت خود را از سر می گیرد و دو نمایش را همزمان اجرا می کند.

مدیر مجموعه تئاتر شهر نیز در خصوص تعمیرات این مجموعه صحبت کرد.

وی یادآور شد: در زمینه تعمیرات جزئی منتظر انتساب اعتبارات مقرر هستیم. در این مجموعه همواره نکات اضطراری و فوریتی داریم که مهمترین آنها در حوزه ایمنی و آتش نشانی است. به همین دلیل به محض تخصیص اعتبار، مسائل ایمنی همواره در اولویت قرار دارد و در سال های اخیر همواره سیستم اعلام و اطفاء حریق مورد توجه قرار گرفته است و در این شرایط گاهی می توان تعمیرات و تجهیزات دقیق تری را در نظر گرفت. تاخیر . اما این اولویت بندی به این معنا نیست که از مسائل جزئی تر به خصوص در زمینه خدمت رسانی به مردم و گروه های نمایشی غافل شویم. از این نظر، تمام اتاق های آرایش در سال گذشته تعمیر شدند. امسال نیز برخی از سرویس های بهداشتی را به روز کردیم.

گلدازاده ادامه داد: برخی تعمیرات دیگر دست و پا گیرتر است و نیاز به تعطیلی دارد و از آنجایی که باید همزمان اعتبار نیز تخصیص داده شود، این هماهنگی کمی سخت است.

وی درباره تجهیز سیستم برق تئاتر شهر با توجه به احتمال قطعی برق در تابستان سال آینده توضیح داد: ژنراتور تئاتر شهر قابلیت برق رسانی به کل مجموعه را دارد اما کارشناسان فنی مجموعه تصمیم می گیرند ژنراتورها را به دستگاه های بسیار حساس وصل نکنند. چون ژنراتورهای ما با نوسان الکتریسیته تولید می کنند، برای نوسان به دستگاه دیگری هم نیاز داریم و ما این درخواست را داریم.

گلدارزاده در تشریح آماده سازی مجموعه تئاتر شهر در سال جاری برای جلوگیری از قطعی برق، افزود: از برق تولید شده برای منطقه است.» دموس. در مقابل اداره برق منطقه نیز موظف به نگهداری برق تئاتر شهر شد. شهر در هنگام خاموشی و آن را از جدول خاموشی بردارید تا قطعات ما بتوانند به کار خود ادامه دهند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.