عبور از پایتخت از قله موج ششم کرونا / کاهش 35 درصدی تعداد مبتلایان در تهران

[ad_1]

معاون درمان ستاد تاج و تخت استان تهران با اشاره به اینکه آمار کرونا در تهران رو به کاهش است، گفت: با توجه به تجربه سایر نقاط دنیا که هنوز تحت تاثیر موج هفتم کرونا قرار نگرفته‌اند. بیماری در ایران اگر مشاهده کنند و واکسن کامل بزنند انشالله مشکل خاصی پیش نمی آید.

دکتر. نادر توکلی در گفت وگو با ایسناوی گفت: دو هفته است که موج ششم کرونا را در پایتخت تجربه می کنیم. درصد موارد ما کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه آمار فوتی ها همچنان بالاست، گفت: دلیل این امر تاخیر در کاهش آمار فوتی ها نسبت به وقوع است و انشاالله از هفته آینده تعداد فوتی ها کاهش می یابد. به طور کلی، انتظار می رود که شیوع آمیکرون ها کاهش یابد، اما باید توجه داشت که بیماران دلتا نیز در میان بستری های فعلی وجود دارند. اما در مجموع وضعیت بیمارستان ها پایدار است و مشکل تخت نداریم.

وی افزود: در حال حاضر تعداد پذیرش های سرپایی در روز به حدود 5 هزار نفر رسیده است. 400 مورد پذیرش جدید و حدود 500 مورد ترخیص شده وجود دارد. بنابراین ما در حالت تقریباً تعادل قرار داشتیم. از طرفی هم اکنون 2900 بیمار بستری در بیمارستان ها داریم که از این تعداد حدود 1000 نفر در بخش مراقبت های ویژه و حدود 2000 نفر در بخش عادی بستری هستند.

وی گفت: پرونده های کودکان نیز روند نزولی را تجربه می کند. وی افزود: پیش از این حدود 20 درصد موارد کودکان بودند که اکنون به 10 درصد رسیده است و با تدابیر وزارت بهداشت در ماه گذشته تعداد تخت های ویژه کودکان افزایش یافته و بحران کمبود تخت های ویژه برای کرونا کودکان افزایش یافته است. حل شد و بر بحران غلبه کردیم.

معاون درمان ستاد مرکزی کرونا در استان تهران ادامه داد: با توجه به شروع خریدهای نوروزی، تاکید ما بر رعایت پروتکل های بهداشتی در فروشگاه ها و مراکز میوه و تره بار و … است. یکی از مهم ترین نکات رعایت فاصله در فروشگاه ها است تا تعداد کمی از مردم سفر کنند تا انشاالله سال خوبی را با بحران کمتر آغاز کنیم.

وی تاکید کرد: با توجه به تجربه سایر نقاط دنیا که هنوز به موج هفتم این بیماری مبتلا نشده اند، در ایران اگر اتفاق خاصی نیفتد و مردم پروتکل ها را در سفر رعایت کنند و واکسیناسیون کامل انجام دهند، انشالله. ، مشکل خاصی وجود نخواهد داشت.”

توکلی در پایان تاکید کرد: بهتر است مردم مراسم ویژه چهارشنبه سوری نداشته باشند تا هم از خطرات آتش سوزی و هم از خطرات امیکرون در امان باشند. به طور کلی، بیمارستان ها برای این مناسبت خاص آماده هستند. بیمارستان‌های منتخب شهید مطهری، حضرت فاطمه، شهدای یافت آباد، حضرت رسول، فارابی و فیروزگر در حالت آماده‌باش هستند و حتی در بیمارستان‌های تخصصی نیز پزشکان دارای تخصص حادثه مستقر هستند تا مشکلی پیش نیاید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.