بسیج تمامی امکانات برای مقابله با بیماری بلوط کهگیلویه و بویراحمدایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر بسیج تمامی امکانات برای مقابله با بیماری بلوط و جنگل های استان تاکید کرد.

سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد با حضور در مراسم روز درختکاری در بوستان شهدای تیپ 48 فتح چندین نهال غرس کرد.

وی در این مراسم با تبریک تسبیح شعبان، روز انقلاب و گرامیداشت هفته منابع طبیعی گفت: تیپ 48 فتح سال گذشته 2000 اصله نهال کاشت و امسال نیز 2500 اصله نهال را در هفته منابع طبیعی غرس می کند. منابع طبیعی.”

وی با اشاره به زیبایی های بکر استان خودگیلویه و بویراحمد افزود: همه باید قدردان این نعمت بزرگ الهی باشیم و از طبیعت مراقبت و پاسداری کنیم.

احمدزاده با ابراز نگرانی از خسارت درختان گفت: جنگل های استان چند سالی است که درگیر آفات هستند و بلوط ها که نماد زاگرس هستند آسیب دیده و در خطر انقراض قرار دارند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: متاسفانه طاعون باعث از بین رفتن حدود 60 درصد از جنگل های استان به ویژه در مناطق گردنه باشت تا چرام شد.

وی گفت: در یاسوج و کهگیلویه شاهد آفت زدگی درختان هستیم که لازم است تمامی امکانات برای مبارزه با آفات درختان و جنگل های استان بسیج شود.
به گزارش ایسنا، احمدزاده با اشاره به اینکه باید درختانی را که دچار آفت شده اند احیا کنیم، گفت: توصیه می کنم در هفته منابع طبیعی در اقصی نقاط استان درختانی را که در اثر آتش سوزی یا بیماری از بین رفته اند، احیا کنند. .

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.