شاهرخی: می دانستم استیلی به اندازه گلزنی برای آمریکا خوب است!سرمربی و مربی سابق تیم ملی می گوید حمید استیلی را نمی شناسد و فقط می داند که او گل ایران به آمریکا را زده است.

همایون شاهرخی در گفت وگو با ایسنا، درباره قرارداد مهدی مهدوی کیا به عنوان سرمربی تیم ملی امید و کاهش دستیاران خارجی برای این مربی، گفت: در نهایت رئیس، هیئت مدیره یا کمیته فنی که در ایران الکی است نظر می دهد و یک نفر انتخاب می شود. اکنون که این فرد انتخاب شده است، باید در انتخاب همتایان خود آزادی عمل داشته باشد. گاهی دلار 30 هزار تومان می شود و می گویند دستیارانتان را از ایران انتخاب کنید و گاهی دلار 7 هزار تومان است و اجازه می دهند دستیار خارجی انتخاب شود. در عین حال بستگی به شرایط روز دارد.

وی با اشاره به آشنایی خود با مهدی مهدوی کیا گفت: خوشبختانه مهدوی کیا مشکل اخلاقی، فنی و مالی ندارد و اگر هدایت تیم ملی امید ایران را پذیرفت به دلیل علاقه به کشورش است. اگر دوست نداشت به ایران نمی آمد. او برای خدمت آمد و به همین دلیل ورزشکاران از او حمایت می کنند. حواشی برای او ایجاد شد که مهدی را خسته کرده بود و سعی می کرد چهره او را در جامعه پایین بیاورد و این ماجرا هم برنامه ریزی شده بود.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: مهدوی کیا تلاش زیادی کرده و ملی پوشان را از مرحله مقدماتی بالا آورده و از قبل قراردادش را امضا کرده است. تا جایی که من می دانم مهدی معمولا کمک مربی انتخاب می کند و زیر بار نمی رود. مگر اینکه مدتی بعد تغییر کرده باشد!

شاهرخی در پاسخ به اینکه مهدوی کیا از این پس تنها یکی از دستیاران خارجی خود را در کنار خود خواهد داشت و بقیه به دلیل مسائل مالی در کنار او نخواهند بود، گفت: باید شرایط بد اقتصادی را که در آن قرار داریم بپذیریم. فدراسیون فوتبال نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی در واکنش به انتخاب حمید استیلی به عنوان سرپرست تیم ملی فوتبال ایران گفت: او را نمی شناسم. تنها چیزی که می دانم این است که استیلی گل ایران را به آمریکا زد. من در مورد فولاد چیز زیادی نمی دانستم. او هرگز شاگرد من نبود و ارتباطی با هم نداشتیم. در نتیجه هرچه می گویم نادان است.

سرپرست سابق تیم ملی ایران در پاسخ به اینکه در نهایت انتخاب یک چهره فوتبالی برای این سمت را چگونه می بیند، گفت: مدیریت تیم ملی یک ویژگی می خواهد که مربی باید داشته باشد. مربی باید تمام مراحل فوتبال را پشت سر گذاشته باشد و وقتی مربی پایین می آید به دنبال مربی برای جایگزینی او نباشد. برخی از افراد برای رسیدن به هدف خود در آینده پست می پذیرند. می دانم استیلی فوتبالیست بود و برای تیم ملی بازی می کرد، اما نمی دانم قبلا کجا به عنوان مربی کار می کرد. امیدوارم از مربیانی که فوتبالیست هستند دفاع کند و در آینده بتوانیم بگوییم اگر فوتبالیستی را انتخاب کنیم می تواند این امتیازات را داشته باشد.

سرمربی اسبق تیم ملی ایران درباره سرمربی میرشاد ماجدی در فدراسیون فوتبال نیز گفت: آن که خاک فوتبال را خورد از بقیه افراد تاثیرگذارتر است. باید مدیریت هم داشته باشد. ما یک نفر را داریم که بازیکن و مربی خوبی است، اما افرادی هم هستند که بازیکن و مربی خوبی نیستند. اگر هر دو را دارید خوب است. من او را نمی شناسم، اما توصیه می کنم تحت تأثیر جو، همبازی و نظم قرار نگیرم. کاری که او قصد انجام آن را دارد و با افراد همفکرش به آن دست یافته است، بازی فوتبال برای آینده است.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.