سطح آنتی بادی نشان دهنده ایمنی نیست/ با موجی از مقاومت آنتی بیوتیکی مواجه شدیم

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی یک متخصص بیماری های عفونی گفت: آنتی بادی آزمایشی است که نشان می دهد فرد در معرض میکروب قرار گرفته است اما نمی تواند ایمنی فرد را تشخیص دهد.

دکتر مهدی حق دوست در گفت وگو با ایسنا، درباره آنتی بادی ویروس کرونا اظهار کرد: میزان آنتی بادی در سویه اومیکرون و حتی در ویروس کورونا دلتا در افراد مختلف متفاوت است و حتی پس از آلوده شدن، میزان آنتی بادی می تواند به صفر برسد. یا 110، اما این مقدار نشان دهنده سطح ایمنی فرد نیست.

وی درباره ابتلای مجدد به ویروس کرونا خاطرنشان کرد: هیچکس خود را مجدداً به همان نوع کرونا مبتلا نمی کند. تنها 10 درصد از مردم مجدداً مبتلا می شوند و حداقل چند ماه طول می کشد تا سیستم ایمنی آنها ضعیف شود و عفونی شود.

حق دوست ادامه داد: اگر فردی به ویروس کورونا دلتا مبتلا شده باشد، ممکن است به اومیکرون نیز مبتلا شود، اما 90 درصد افراد به آن ویروس مبتلا نمی شوند و به ویروس دیگر مبتلا می شوند.

وی در خصوص آزمایش PCR نیز افزود: آزمایش PCR ویروس ها و حتی لاشه آنها را نیز شناسایی می کند و این آزمایش تا چهار روز منفی و تا 42 روز پس از ابتلا مثبت است.

وی گفت: فرد مبتلا 10 روز پس از شروع علائم قابل انتقال نیست اما تست PCR وی تا 42 روز پس از آن می تواند مثبت باشد. این لاشه ویروس است که دفن و شناسایی می شود.

این فوق تخصص عفونی گفت: افراد مبتلا به این بیماری تا 10 روز ناقل هستند. بنابراین باید تا 10 روز در قرنطینه بمانند.

وی گفت: نه تنها آزیترومایسین، بلکه همه آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماری های عروق کرونر قلب مضر هستند، اما در بسیاری از کلینیک ها، پزشکان عمومی داروهایی مانند مترونیدازول و جنتامایسین را به عروق کرونر تزریق می کنند. این یک جنایت بزرگ است.

وی افزود: اگر به فردی که عفونت ویروسی دارد آنتی بیوتیک تزریق شود، ویتامین های موثر و لازم و مقاومت بدن او کاهش می یابد و عفونت های فرصت طلب افزایش می یابد.

این متخصص بیماری های عفونی در پایان خاطرنشان کرد: فردی که نیاز به تقویت دارد نباید آنتی بیوتیک مصرف کند زیرا آنتی بیوتیک ها هیچ تاثیری روی ویروس ندارند و این اشتباه است. در آینده با موجی از مقاومت آنتی بیوتیکی مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.