افزایش 60 درصدی قیمت گاز در اروپا

[ad_1]

قیمت گاز اروپا در معاملات روز چهارشنبه در بحبوحه نگرانی ها در مورد عرضه و احتیاط معامله گران نگران پیامدهای ناشی از نقض تحریم های غرب علیه روسیه تا 60 درصد افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، قیمت گاز طبیعی اروپا به بالاترین حد خود رسید، اما به کاهش اندکی ادامه داد. منابع آگاه به بلومبرگ گفتند که تاجران گاز و برق از قراردادهای جدید با واحدهای تجاری روسیه گازپروم اجتناب می کنند. این خطر وجود دارد که شرکت ها قراردادهای قبلاً توافق شده را لغو کنند یا اتاق های پایاپای مبادله تصمیم به توقف همکاری با گازپروم بگیرند.

جنگ قیمت کالاهای انرژی را افزایش داده است و خریداران، تجار و صادرکنندگان نگران معاملات انرژی روسیه هستند. کاشال رامش، تحلیلگر ارشد رستاد انرژی گفت: آسیب به زیرساخت های اوکراین می تواند عرضه گاز را مختل کند، اما خطر تحریم های انرژی همچنان یک احتمال واقعی است.

جریان گاز از روسیه از زمان آغاز حمله به اوکراین در هفته گذشته ادامه یافته و حتی افزایش یافته است. صادرات اسلواکی به حالت عادی بازگشت و گاز شب گذشته از طریق خط لوله گاز یامال-اروپا به آلمان سرازیر شد و ظرفیت بیشتری برای روز چهارشنبه در نظر گرفته شده است.

قیمت معاملاتی ماه آینده برای هلند، قیمت پایه گاز طبیعی در اروپا، به بالای 194 یورو در هر مگاوات ساعت افزایش یافت و در ساعت 11:15 صبح چهارشنبه به وقت محلی آمستردام به 342.80 یورو رسید که 34 درصد افزایش داشت. قرارداد انگلیس 33 درصد افزایش یافت.

به گزارش بلومبرگ، اروپا برای یک سوم نیاز گاز خود به روسیه وابسته است و هرگونه اختلال در جریان گاز قیمت ها را برای مدت طولانی تری بالا نگه می دارد و پر کردن مخازن گاز در تابستان را دشوارتر می کند و کمبود انرژی را کاهش می دهد. دولت های منطقه به دنبال افزایش واردات گاز طبیعی مایع هستند و آنها را در رقابت با خریداران آسیایی قرار می دهند که از ماه مارس شروع به احیای گاز خواهند کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.