انتصاب گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران بر اساس انگیزه های سیاسی تعداد کمی از کشورها است.


معاون وزیر در امور بین الملل قضایی و دبیر تیم حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با میشل باشله کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در حاشیه چهل و نهمین نشست شورای حقوق بشر شورای حقوق بشر در ژنو. ، با میشل باشله ملاقات کرد سازمان ملل متحد ملاقات و گفتگو کرد.

غریب آبادی در این نشست ضمن تاکید بر تمایل جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای حقوق بشر که برخاسته از قانون اساسی و موازین دینی کشور است، تاکید کرد: دولت و قوه قضاییه جدید اقدامات عملی و عینی خاصی را برای ارتقای حقوق بشر انجام داده اند. مشاغل و مصمم به ارتقای آنها هستند.

وی مکانیسم بازنگری دوره ای حقوق بشر کشورها موسوم به UPR را بهترین راه برای ارتقای حقوق بشر کشورها دانست که بر اساس آن ایران علاوه بر ارائه گزارش خود از اجرای توصیه های حقوق بشر در سال 2020 اخیراً در گزارش پیشرفت میان مدت تا بلندمدت طی یک سال و نیم گذشته که به جلسه جاری شورای حقوق بشر ارائه خواهد شد.

دبیرکل ستاد حقوق بشر همچنین به انتصاب گزارشگر ویژه کشور که بر اساس منویات سیاسی برخی کشورها به عنوان ابزار فشار سیاسی منصوب می شود، اشاره کرد و گفت: همه قوانین حاکم بر کار گزارشگران است. حقوق وارد عرصه هایی شده است که اساساً با وظایف آنها مغایرت دارد.

غریب آبادی ادامه داد: گزارشگر ویژه به مجرای انتشار اطلاعات نادرست گروه های تروریستی که دستشان به خون ملت ایران آلوده است تبدیل شده است. این گروهک تروریستی اکنون آزادانه در پایتخت های کسانی که بانیان قطعنامه گزارشگری هستند در حال تردد هستند و علیه ملت ایران فعالیت می کنند.

در این دیدار، دبیر ستاد حقوق بشر ایران طوماری حاوی 12 هزار امضا از قربانیان اقدامات تروریستی منافقین علیه اعضای این گروهک تروریستی و اقدامات آنها را به کمیساریای عالی حقوق بشر ارائه کرد و از وی خواست: این را برای واقعی . غریب آبادی تاکید کرد: این گروه بیش از 12 هزار انسان بی گناه را در ایران به قتل رساند و همچنان ماهیت تروریستی خود را حفظ کرده است، اما متأسفانه آزادانه عملیات قاچاق و تروریستی خود را در اروپا و آمریکا طراحی و هدایت می کند.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.