قیمت نفت در واکنش به هشدار هسته ای روسیه افزایش یافته استقیمت نفت روز دوشنبه با تشدید تحریم ها علیه روسیه افزایش یافت و این کشور را بر آن داشت تا نسبت به بازدارندگی هسته ای هشدار دهد.

به گزارش ایسنا، در حالی که تمهیدات هسته‌ای و محدودیت‌های پرداخت‌های بانکی نگرانی‌هایی را در مورد وضعیت صادرات نفت روسیه و اختلال احتمالی آن ایجاد کرده است، نفت برنت به بالای ۱۰۰ دلار در هر بشکه و در ابتدا به بالای ۷ دلار در هر بشکه رسیده است. روسیه دومین تولیدکننده بزرگ نفت در جهان است که حدود 10 درصد تقاضای جهانی را به خود اختصاص می دهد.

هر بشکه نفت برنت با 4.95 دلار یا 4 درصد افزایش به 1010.88 دلار رسید. در ابتدای معاملات، قیمت ها به 105.7 دلار افزایش یافت. نفت برنت پس از تهاجم روسیه به اوکراین در هفته گذشته به 105.79 دلار رسید که بالاترین قیمت در هفت سال گذشته است.

قیمت نفت برنت ماه آوریل روز دوشنبه به پایان می رسد.

وست تگزاس اینترمدیت با 4.55 دلار یا 5 درصد افزایش به 96.14 دلار در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا که هفته گذشته به 100 دلار و 54 سنت افزایش یافت، در آغاز معاملات امروز به 99 دلار و 10 سنت افزایش یافت.

دانیل هاینز، استراتژیست برند گروه ANZ، گفت که اقدامات ایالات متحده و اروپا برای حذف برخی بانک های روسی از سیستم سوئیفت، نگرانی هایی را در مورد اختلالات کوتاه مدت عرضه ایجاد کرده است. برای عرضه، این ریسک بزرگترین ریسکی است که دیده ایم و زمانی رخ می دهد که عرضه در بازار وجود نداشته باشد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز یکشنبه با اشاره به اظهارات خصمانه رهبران ناتو و تحریم‌های اقتصادی غرب علیه مسکو، به نیروهای بازدارنده هسته‌ای روسیه هشدار داد.

استفان برنوک، کارگزار نفت PVNM گفت: تصمیم پوتین برای هشدار درباره بازدارندگی هسته‌ای روسیه یک سیگنال واضح و هشداردهنده از حمایت از قیمت نفت است.

به گزارش رویترز، تشدید بحران در اوکراین چند روز قبل از نشست وزیران اوپک به علاوه رخ داد. انتظار می‌رود این گروه که روسیه را شامل می‌شود، به برنامه‌های خود برای افزایش تولید به 400000 بشکه در روز ادامه دهد.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.