طرح کریمه در نوروز 1401 در قم انجام می شود

[ad_1]

ایسنا/ قم دبیر کانون فرهنگی اجتماعی 10 دی ماه گفت: طرح کریمه اهل بیت(ع) برای نوروز 1401 است و از 11 اسفندماه آغاز و تا 5 فروردین ادامه دارد.

سردار محمدرضا موحد افزود: طرح کریمه اهل بیت با هدف استقرار پنج محور عملیاتی قرارگاه شامل بهسازی فضای پارک، رصد اماکن پرتردد، مانکن ها، بقاع متبرکه و بقاع متبرکه و نما و منظر شهری تهیه شد.

سردار موحد ادامه داد: کمیته امر به معروف و نهی از منکر، کمیته فرهنگی، کمیته اجتماعی، کمیته تبلیغات و فضا، کمیته رسانه و فضای مجازی، کمیته بانوان، کمیته مساجد و کمیته حوزه های علمیه، طلاب و تشکل های دانشجویی از جمله کمیته های فعال. این برنامه عملیاتی

دبیر ستاد 19 دی به تشریح هر یک از کمیته های طرح کریمه اهل بیت(ع) پرداخت و گفت: در خیابان های صفائیه، ارم، آستانه و بازار صبح و عصر برپایی کافه گفتگو در کوه خضر نبی و اجرای فعالیت های مثبت و ترویجی در ایام نوروز، فعالیت گسترده تیم نظارت بر پارک های ویژه با اولویت علوی، غدیر، هاشمی، فدک و حاشیه رودخانه با همکاری ناجا و قوه قضائیه، ناظران به ویژه وضعیت قهوه خانه های سرپوشیده و شهربازی ها در ایام تعطیل با هماهنگی قوه قضائیه و ناجا.

وی بیان کرد: برنامه های پیشنهادی در کمیته اجتماعی، ارائه مبلغان مورد نیاز مرد و زن به کمیته ها برای فعالیت در پارک ها و ایستگاه های ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، راه اندازی ایستگاه پاسخگویی به شبهات حجاب در خیابان آستانه با همکاری و هماهنگی ستاد تکذیب می شود.

وی تصریح کرد: برنامه های پیشنهادی در کمیته فرهنگی، برپایی ایستگاه دائمی فرهنگی در چهار بوستان خیابان های علوی، غدیر، هاشمی، فدک و آستانه با غرفه های مختلف با محوریت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب با همکاری کمیته ها است. امربه معروف و نهی از منکر اجرای ویژه برنامه های مختلف در قالب استیج زنده در سطح پارک های هدف و خیابان آستانه با محوریت موضوعات عفاف و حجاب است.

وی برنامه های کمیته بانوان را برشمرد و ادامه داد: برنامه های پیشنهادی کمیته بانوان اجرای طرح گروه دختر، ساماندهی و اعزام مبلغان به پارک های هدف و آستانه و دیدار با گروه های دخترانه برای پاسخگویی به گره های ذهنی، برنامه ریزی و اجرای طرح ویژه است. طرح در Parque das Mulheres de Narges با ظرفیت گروه های مردمی و نخبه.

سردار موحد افزود: برنامه های پیشنهادی در کمیته حوزه علمیه، طلاب و تشکل های دانشجویی; اجرای طرح گروه‌های پسرانه با سازماندهی و اعزام مبلغان و تشکل‌های فعال به پارک‌های هدف و خدمت‌رسانی به گروه‌های پسر برای پاسخگویی به گره‌های ذهنی، هماهنگی و همکاری با اداره کمک هزینه برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و نمایشگاهی در سطح پرتردد حرم.

وی برنامه های کمیته تبلیغات و فضا را برشمرد و گفت: برنامه پیشنهادی در کمیته تبلیغات و فضا; طراحی، تهیه و نصب بنرهای تلنگر و هشداردهنده در پارک های هدف و سایر پارک های شلوغ با محوریت موضوعاتی مانند: ممنوعیت استعمال قلیان، سگ گردانی، آلودگی صوتی و رونمایی و رونمایی، اجرای رزمایش فضایی تبلیغاتی و محیطی در استان قم اعم از ورودی ها خروجی ها، اماکن پرتردد، خیابان ها و پارک ها هدف از اجرای طرح نصب بنرهای زیبا و تاثیرگذار با نکات تبلیغاتی و مثبت در زمینه عفاف، حجاب و عفاف است.

دبیر قرارگاه فرهنگی اجتماعی 19 دی گفت: برنامه های پیشنهادی در کمیته مساجد; ساماندهی و اعزام مبلغان فعال و خوش بیان به مساجد در اجرای طرح تبلیغ و تبیین موضوعات مرتبط با عفاف و حجاب اسلامی و ایجاد میزهای مشاوره برای پاسخگویی به سوالات و دغدغه های عفاف و حجاب.

فرمانده سپاه قم بیان کرد: برنامه های پیشنهادی در کمیته رسانه و فضای مجازی؛ تولید و انتشار کلیپ های کوتاه آسیب های فضای مجازی و انتشار در شبکه های اجتماعی و شبکه استانی، گزارش و پوشش خبری فعالیت های هیئت های طرح ویژه اهل بیت (علیهم السلام) در شبکه استانی.

سردار موحد در پایان تاکید کرد: دادستان، سپاه امام علی بن ابیطالب(ع)، فرماندهی انتظامی استان، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، اداره کل تبلیغات اسلامی، شهرداری کلانشهر، دفتر تبلیغات حوزه علمیه و مدیرکل استان. دستگاه ها و نهادهایی در این پروژه فعال هستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.