بشریت هنوز آمادگی مقابله با تغییرات آب و هوایی را ندارد

[ad_1]

گزارش آب و هوای سازمان ملل متحد هشدار می دهد که تغییرات آب و هوایی در راه است و بشریت هنوز آمادگی مقابله با آن را ندارد.

به گزارش ایسنا، در گزارش تغییرات آب و هوایی سازمان ملل که امروز (دوشنبه) منتشر شد، آمده است: «نزدیک به نیمی از جمعیت جهان قبلاً در برابر تأثیرات آب و هوای خطرناک آسیب‌پذیر بودند و اکنون زمان آن است که اقدامات جدی و در مقیاس بزرگ انجام دهیم».

در این گزارش آمده است: «یک سوم تا نیمی از سیاره زمین باید محافظت شود تا از تامین غذا و آب پاک در آینده اطمینان حاصل شود. شهرهای ساحلی نیز نیازمند برنامه هایی برای محافظت از شهروندان در برابر خطرات طوفان و بالا آمدن سطح آب دریاها هستند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گفت: «انطباق جانها را نجات می دهد. با تشدید اثرات آب و هوا، افزایش سرمایه گذاری برای بقا ضروری است و تاخیر در آمادگی برای این شرایط به معنای مرگ است.

این گزارش به وضوح نشان می دهد که تغییرات آب و هوایی بسیار سریعتر از آنچه کارشناسان پیش بینی می کنند بر جهان تأثیر می گذارد. در عین حال، کشورها نتوانسته اند از افزایش انتشار کربن جلوگیری کنند.

در این گزارش به نقل از رویترز آمده است: «در حالی که دولت ها باید انتشار گازهای گلخانه ای را به شدت کاهش دهند تا از گرم شدن زمین جلوگیری کنند، اما می توانند با تطبیق با شرایط گرمتر جهان، این آسیب را کاهش دهند». با این حال، فناوری های جدید برای تأمین مالی فناوری های جدید و پشتیبانی سازمانی مورد نیاز است. جوامع ساحلی ممکن است به زیرساخت های جدید یا جابجایی نیاز داشته باشند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.