استان کرمان گنجینه ای از استعدادهای بالقوه است

[ad_1]

ایسنا/ کرمان رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با بیان اینکه کشف و شکوفایی استعدادهای دانش آموزانی غیر از سمپاد را همراهی می کنیم، گفت: استان کرمان گنجینه ای از استعدادهای بالقوه است.

الهام یاوری در نشست با اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: دانش آموزان استان کرمان در چهار سال اخیر با کسب بالاترین رتبه ها در جشنواره جوان خوارزمی خوش درخشیده اند.

وی بیان کرد: دانش آموزان کرمانی در عرصه های مختلف علمی و المپیک عمل درخواست را پشت سر گذاشته اند، آماده سازی دانش آموزان این استان برای حضور در المپیک علمی تلاش بیشتری می طلبد.

یاوری با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن، عترت و معارف اسلامی دانش آموزان در مدرسه سمپاد گفت: دانش آموزان در این مسابقات با ارسال فیلم ها، صوتی و دست نوشته های منحصر به فرد خلاقیت و نوآوری خود را به اثبات رساندند.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با بیان اینکه دانش آموزان مدارس سمپاد استعدادهای بالقوه کم نظیری دارند، گفت: برای شکوفا شدن استعداد دانش آموزان در مدارس استثنایی باید شرایط ویژه ای ایجاد و تسهیلات لازم انجام شود.

یاوری گفت: آزمون ورودی مدارس سمپاد همه ساله با حضور بیش از 300 هزار دانش آموز برگزار می شود و 24 هزار دانش آموز برای تحصیل در این مدارس پذیرفته می شوند.

وی بر تشویق دانش آموزان مدارس سمپاد به انتخاب رشته های ریاضی، فیزیک و علوم انسانی تاکید کرد و از برگزاری مسابقات قرآن و عترت، جشنواره هنر سمپاد، جشنواره ملی فردوسی و طرح روشنا ویژه دانش آموزان مدارس سمپاد خبر داد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.