آیا ماسک های پارچه ای در محافظت در برابر ویروس کرونا موثر هستند؟

[ad_1]

رئیس اداره آموزش و تبلیغات سلامت وزارت بهداشت درباره زمان و نحوه استفاده از ماسک برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، مدت زمان استفاده از ماسک، تاثیر ماسک های پارچه ای در پیشگیری از عفونت ویروسی سوالاتی را مطرح کرد. تاج و غیره … پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، دکتر فرشید ریزایی رئیس اداره آموزش بهداشت و حمایت از وزارت بهداشت در پاسخ به سوالاتی در خصوص نحوه و میزان استفاده از ماسک برای پیشگیری از بیماری عروق کرونر که شامل موارد زیر بود:

ماسک های طبی را هر چند وقت یک بار باید تعویض کرد؟

ماسک های N95 باید هر هشت ساعت و ماسک های جراحی هر 2 ساعت یکبار تعویض شوند. اما در صورت بروز هرگونه نقص در دریچه، تغییر شکل یا ترک خوردگی، آسیب مفصل، مقاومت تنفسی و رطوبت بالا، ماسک باید بلافاصله تعویض شود.

آیا استفاده از ماسک جراحی زیر ماسک های N95 توصیه می شود؟

استفاده از ماسک جراحی زیر ماسک های N95 مجاز نیست زیرا ممکن است از افتادن کامل ماسک روی صورت کاربر جلوگیری کند، اما استفاده از ماسک جراحی روی ماسک های N95 برای افزایش طول عمر و استفاده مجدد از آن ها توصیه می شود.

ماسک های پارچه ای چگونه از ما در برابر شیوع ویروس کرونا محافظت می کنند؟

برخی از افراد مبتلا به بیماری ایسکمیک قلب هیچ علامت تنفسی ندارند و در مراحل اولیه بیماری، افراد معمولاً بدون علامت هستند، بنابراین ویروس از طریق قطرات تنفسی که در نتیجه صحبت کردن، حتی تنفس آرام، سرفه و عطسه ایجاد می شود، پخش می شود. . . می تواند بیماری را به دیگران منتقل کند. این قطرات را می توان با استفاده از ماسک در منبع کنترل کرد. اگرچه خود ماسک پارچه ای تک لایه تاثیر کمتری دارد، اما بدون ماسک طبی قابل استفاده است.

با توجه به اندازه کوچک ویروس، آیا ماسک های پارچه ای در محافظت در برابر ویروس کرونا موثر هستند؟

برخی مطالعات نشان داده اند که حدود 10000 قطره سرفه، 30000 سرفه و عطسه که می تواند حاوی ویروس باشد معمولاً از طریق صحبت کردن منتقل می شود. هنگامی که این قطرات از حفره دهان و مجاری تنفسی پخش می شوند، عمدتاً بزرگ هستند و با دور شدن، تحت تأثیر گرما تبخیر و منقبض می شوند. با این توضیح، ماسک پارچه‌ای می‌تواند قطرات درشتی را که در نزدیک‌ترین نقطه به منبع انتشار آزاد می‌شوند، به دام بیندازد. بنابراین مطالعات نشان داده است که ماسک های پارچه ای می توانند نقش موثری در کنترل انتشار قطرات و کاهش خطر ابتلا به این بیماری داشته باشند.

چه کسانی نباید از ماسک استفاده کنند؟

کودکان زیر دو سال، افرادی که مشکلات تنفسی دارند و ماسک زدن به آنها فشار می‌آورد، افراد دارای معلولیت یا افرادی که به هیچ عنوان نمی‌توانند ماسک را از روی صورت خود بردارند، از ماسک استفاده نکنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.