ما از بافت میراث محافظت می کنیم، اما نه با جاسوسی از رسانه های خارجی

[ad_1]

ایسنا/ فارس یکی از اعضای شورای اسلامی شهر شیروز گفت: ما با جان و دل از میراث حفاظت و حمایت می کنیم، اما نه بر اساس جاسوسی و استکبار مطبوعاتی بیگانه.

محمدرضا هاجری بعدازظهر یکشنبه 8 اسفندماه در سخنانی پیش از فرمان خود در پنجاهمین اجلاس بین المللی شورا با تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم علیه السلام، گفت: تفسیر معنوی داشته باشیم. از شخصیت اما برنامه ریزی های شبانه با گسترش دامپروری و امثال آن، در صدد برهم زدن و تخریب سبک زندگی اسلامی – ایرانی ما بود.

وی با بیان اینکه وضعیت تاریخی شهر، پایتخت و گذشته پرافتخار مردم می تواند چراغ راه آینده ما باشد، افزود: حمله آب به اماکن مقدس به نام حفظ میراث فرهنگی. شیروز و حاکمان فارس و شیروز را سنگ بنای آل سعود و رژیم صهیونیستی و … معرفی کرد.

هاجری گفت: تعریض حرمین شریفین به خانه های ارث مطالبه مردم است و به نمایندگی از ایشان در شورا تجمع کرده ایم. وزارت راه و شهرسازی به مشاور دستور داد تا دو ضریح حضرت شاهچورق (علیه السلام) و علی بن حمزه (علیه السلام) را ایجاد و به هم متصل کند که ارتفاع آن بالاتر از حد مجاز باشد.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر شیروز با بیان اینکه همه اقوام دلسوز و فعال در حوزه میراث فرهنگی می توانند طرح ها، پیشنهادات و حتی ایرادات و اعتراضات خود را به مشاوران پروژه اعلام کنند، گفت: راه به جایی نمی برند. چه خوب است که با مهربانی، با برنامه های باشکوه و پایبندی کامل به حفظ آثار تاریخی وارد شوند و به آبادانی شهر مقدس شیرز کمک کنند.

وی گفت: در اجرای طرح کلان محله و مسجد محوری 60 کار عملی تدارک دیده شده است که باید از طریق تشکیل ستاد یا ستاد ویژه با استفاده از تمامی توانمندی های ناب محله و مساجد انجام شود. . مسئولیت شورا را به سایر اقوام اضافه کنید و با کمک سازمان های فرهنگی، بسیج، هیئت های مذهبی، فرهنگسراها، معاونین شورا و … ظرفیت همه محلات را ده برابر کنید. بودن.

هاجری افزود: شورا و دولت با توجه به توانمندی های شورا و دولت در همه حوزه هایی که به مردم سپرده شده است می توانند به مدیریت وحدت فرهنگی که آرزوی همگان است دست یابند. این تصور که شورا و شهرداری ملک خارجی سایر ارگان ها و سازمان ها هستند را باید کنار گذاشت.

وی با تاکید بر اینکه شورا و شهرداری باید به عنوان مدیریت شهری خلاق و پیشرو باشند اما در چارچوب سیاست های کلان شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای فرهنگی عمومی فارس، گفت: اماکن زیارتی و گردشگری باید مدیریت شوند. توسط هیئت امنا. اماکن متبرکه این گونه بود، مقبره سعدی و حافظ باید این گونه باشد، هیئت امنا و استاندار هم در آن جا داشته باشند تا در طرح ها و برنامه ها شرکت کنند وگرنه وارد نمی شوند. با چشم انداز خارجی به عنوان مثال می تواند رضایت شورا و شهرداری را جلب کند و اگر مدیریت مرکزی شهر به شهرداری واگذار شود، برای تکمیل آن بحث و تبادل نظر می شود.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: با تلاش معاونت خدمات شهری و اداره آرامستان به زودی شاهد این هستیم که حرم تاریخی و میراث دارالسلام مانند تخت فولاد به یک مقصد زیارتی و گردشگری تبدیل شده است. . اصفهان “.

وی ادامه داد: چه خوب است مسئولان میراث فرهنگی و بنیادها دست خود را باز کرده و دست به کار شوند تا این طرح باشکوه هر چه زودتر به نتیجه مطلوب برسد و گذر زمان و بایگانی را در بر نگیرد. ” شورا و شهرداری با تمام قوا در محل حاضر شده اند و نیاز به کمک دارند.

هاجری در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: بر اساس اظهارات رئیس کمیسیون کشور و شوراها در شورای اسلامی، شورا در تهران و کلان شهرها غیرقانونی است که برای مسئولان امر ضروری است. شورای عالی استان یا مجلس نمایندگان موضوع یاوران شورا را به عنوان بازوی محلی شورا و شهرداری کلان شهر تصویب کردند، پرسشگری واقعی و واقعی از مردم و محلات باشید.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز افزود: مصوبه بدون مشورت، پشت درهای بسته و سلیقه ای به محلات اعمال نشود. جذب علاقه‌مندان و طرفداران محلی می‌تواند باعث نشاط شهر شود و نیازهای اساسی مردم را می‌توان در تمامی مصوبات در نظر گرفت. نمایندگان مجلس فارس که تعدادی از اعضای کمیسیون شوراها هستند می توانند با حضور گسترده مردم در صحنه در این امر مهم و کاربردی کمک کنند.

وی در پایان گفت: درب شورا به روی همه اقوام شهر باز است، شهر را جلو ببریم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.