پشیمانی کشاورزان از تملک زمینایسنا/ گیلان «در گذشته وقتی از کشاورزان می‌خواستیم زمین‌هایشان را نفروشند گوش نمی‌کردند و حالا زمین‌هایشان به دست غیربومی‌ها رفته و قیمت‌ها آنقدر بالا رفته که چاره‌ای ندارند. مدیر منابع گیاهی سازمان جهاد کشاورزی جهاد کشاورزی گیلان گفت: متاسفم.

علی موسوی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: 238 هزار هکتار شالیزار در گیلون وجود دارد و حدود 20 هزار هکتار از شالیزارهای استان در پاییز شخم زده شده است که میزان دقیق شخم زمستانه در هفته جاری پس از پایان سال جاری اعلام می شود. آخرین بررسی.

وی افزود: میزان کار یا شتاب در شخم زمستانی به شرایط مختلفی از جمله بارندگی بستگی دارد و خوشبختانه در هفته های اخیر بارندگی های خوبی در استان وجود داشته است.

موسوی ادامه داد: شخم زمستانی در شالیزارهای خارج از شبکه آبرسانی سد سفیدرود با پوشاندن بلال قابل انجام است.

تقویم محصول برای سطل های Gilon در آستانه تصویب است

وی در عین حال با اشاره به اینکه وضعیت شالیزارهای منطقه مساعد است، گفت: در هفته جاری با دستگاه های ذیربط جلسه ای برای تغییر تقویم کشاورزی برگزار می کنیم و وزارت کشاورزی در حال برنامه ریزی برای تبادل آب است.

مدیر امور نباتات گیلان جهاد کشاورزی گفت: شخم زمستانه و رعایت تقویم کشاورزی باعث مدیریت بیشتر آب برای کشت برنج می شود. آب پشت سد جمع شد.» این بیشتر از زمان مشابه در سال گذشته بود.

وی با اشاره به برخی مشکلات زیست محیطی استان که برخی متخلفان برای کشت برنج در تالاب ها تالاب ها را تصرف می کنند، گفت: غیرقابل قبول است و کشاورزان نباید به مناطق چهارگانه اکولوژیک تهاجم کنند.

خسارت به تالاب های انزلی دستیابی به تصرف اراضی حاشیه ای تالاب ها

موسوی ادامه داد: با وجود اینکه مسئولان محیط زیست دخالت می کنند اما خود کشاورز باید بداند که باتلاق با کشاورزی و ریختن سم و کود آسیب می بیند.

وی گفت: از کشاورزان می خواهیم در جلوگیری از تغییر کاربری ها هوشیار باشند چرا که حفظ اراضی کشاورزی از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی است.

موسوی با اشاره به اینکه اغلب برای جلوگیری از تغییر کاربری به دادگاه مراجعه می کنیم، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از کشاورزان حاضرند فورا حقوق بازنشستگی خود را فدای منافع آینده کرده و به وسوسه مالکان زمین را بفروشند.

غصب زمین توسط کشاورزان

وی افزود: باید اطلاعات لازم برای کشاورزان فراهم شود تا به امنیت غذایی کشور فکر کنند تا دیگر در دام زمین خواران نیفتند.

«در گذشته وقتی از کشاورزان می‌خواستیم زمین‌هایشان را نفروشند گوش نمی‌کردند و حالا زمین‌هایشان به دست غیربومی‌ها رفته و قیمت‌ها آنقدر بالا رفته که چاره‌ای ندارند. مدیر مدیریت گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلون گفت: متاسفم.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.