مهندسی طرح و ساخت دامون (2)

مهندسی طرح و ساخت دامون
پوسته کر

فرایند جذب رطوبت و ترکیبات شیمیایی به صورت جذب فیزیکی و جذب شیمیایی درهسته های جامد فیلتر درایر که از آلومینا ژل ساخته شده اند، قابل انجام است. همچنین اگر سیال تبریدی مورد استفاده دارای محدوه دمایی خاص است باید کردرایر انتخابی نیز در همان محدوده دمایی باشد. از انواع جاذب هایی هستند که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. لوسیون بدن و انواع کرمها را بعد از شستوشوی پوست و حمام استفاده کنید. برای مثال ، یک فیلتر درایری که در یک سیستم تبرید با مبرد R-22 ، ظرفیتی معادل 15 تن تبرید را دارد ، همین فیلتر در سیستم تبرید با مبرد R-12 تنها برای 100 تن تبرید ظرفیت ، کاربرد مناسبی می شود. نوع جاذب بکار رفته در فیلتر درایر برای کاربرد آن مهم می باشد. استفاده از آلومیناژل برای مواقعی که نیاز به جذب بالای رطوبت میباشد کاربرد دارد. که لبه آن به صفحه داخلی چسبیده و مانع از ورود کثیفی ها به لوله خروجی در حین کار می شود. همچنین وجود کلاهک پلاستیکی باعث جلوگیری از ورود ناخالصیها به لوله خروجی میشود. خشک کن های “بلند مدت” دارای یک فن اضافی در داخل هستند تا هوای مرطوب موجود را از طریق بخش های طولانی تر لوله های تخلیه تقویت کنند ، مانند آپارتمان ها یا خانه هایی که دریچه نمی تواند اتصال مستقیم کوتاه از خشک کن به خارج را ایجاد کند.

برای مثال آلومینا ژل ترکیبی از دو جاذب آلومینای فعال شده و سیلیکا ژل است؛ که در اولی جذب به صورت فیزیکی صورت گرفته و دومی جذب شیمیایی را ممکن می کند. آلومینای فعال ماده ای است ارزان با منافذ بسیار زیاد که همانند یک تونل عمل کرده و زمانیکه هوا از میان آن عبور می کند مولکولهای آب را به دام می اندازد از این رو از ظرفیت جذب آب و رطوبت بسیار خوبی برخوردار است و به همین دلیل بصورت گسترده در فیلتر درایرها مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد پوسته کر درایر اینگونه است که مایع وارد رینگ شده و از آن عبور می کند. در نوع ضد اسید آن دارای اکسید آلومنیوم فعال برای جذب اسید است. فیلتر درایرهای سری DML دارای هستهای از جنس غربال مولکولی (Molecular Sieve) بوده و ظرفیت بالایی در جذب رطوبت دارد. دلیل آن این است که مایع سردکننده در مسیر برگشت دارای فشار و سرعت پایینی است و برای آنکه مایع دارای جریان باشد، نیاز به نصب عمودی فیلتر درایر وجود دارد.

فیلتر درایر چیست و چگونه کار می کند؟

فیلتر درایر از یک صفحه داخلی و یک بلوک تشکیل شده که در بین آن یک رینگ بزرگ قرار گرفته شده است که وظیفه گرفتن مواد جامد را بر عهده دارد. به این منظور این قطعه را قبل از ورودی ساکشن سیال مبرد نصب میکنند. بر همین اساس برای اینکه سیال بتواند جریان داشته باشد از نیروی وزنی خود استفاده میکند. فیلتر درایرهای DCL بسته (hermitic) هستند و بر اساس مدل می توانند تا فشار 46 بار مورد استفاده قرار گیرند. پوسته کر معمولا از سایز ۵/۸ اینچ به بالا و پوسته فیلتر ساکشن از سایز ۳/۸ ۱ اینچ به بالا مورد استفاده قرار می گیرد. کر درایر یک هسته مرکزی جامد می باشد که درون پوسته کر قرار می گیرد و وظیفه حذف مواد و ناخالصی های خارجی مانند روغن، خاک و رطوبت را در سیستم تبرید به عهده دارد. در واقع دی اکسید سیلیسیم یک کاتالیزور است که می تواند ترکیبات هیدروژنی را خیلی سریع وارد یک واکنش شیمیایی کند. فیلتر درایر چیست و چگونه کار می کند؟ در تولید کر درایرها و جاذب های رطوبتی گاهی از هسته های ترکیبی استفاده می شود.  Th is  da ta w as done  with t​he  help  of GSA Co ntent  Gene᠎rator ᠎DEMO !

هسته جامد را ميتوان با اسفنج مقايسه کرد که توانايي جذب آب را دارد. با توجه به تغییرات ارزش ارز، نمیتوان قیمت مشخصی را برای محصولات صنعتی ارائه داد. یکی از محصولا این شرکت فیلتر درایر با قابلیت تعویض هسته یا همان پوسته کر است. اما مولکولار سیو یا غربال مولکولی جاذب دیگری است که از آلومینوسیلیکاتهای فلزی بلوری تشکیل شده است در واقع زئولیتی است با ساختار کریستالی بسیار متخلخل که براساس اندازه حفرات خود دسته بندی می شود. اما به دو دلیل باید برای سنجش رطوبت باید از رطوبت سنج استفاده نمود؛ یکی اینکه روغن میتواند به آرامی رطوبت خود از دست بدهد و دیگری احتمالا در طول زمان عایق سیستمهای بسته مقداری رطوبت از خود آزاد میکنند. ابتدا در همه خطوط مایع شیرها می بایست بسته شود. نحوه کار پوسته کر به این صورت است که ابتدا مبرد از یک رینگ بزرگ که بین بلوک و صفحه داخلی فیلترتعبیه شده برای گرفتن مواد خارجی عبور کرده و سپس از تورهای شبکه ای که بر روی بلوک ها قرار دارد، می گذرد. در بسیاری از سیستم های برودتی بزرگ صنعتی از پوسته کر استفاده می شود. مصرف این مقدار آب و نوشیدن منظم آب باعث آبرسانی به ارگان های داخلی بدن از جمله پوست می شود. ​Art​icle was creat᠎ed ᠎by GSA C᠎ontent Gener᠎ator Dem over si᠎on!

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد قیمت پوسته کر کستل لطفا از صفحه ما بخواهید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.