موضوع اصلی گفتگوی آیت الله رئیسی و پوتین، زبان معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور بود.

[ad_1]

قرار بود حدود پنج روز پیش دیدار سیاسی آیت الله علی خامنه ای با پوتین برگزار شود و آشنایان با فضای دیپلماتیک می دانند که هماهنگی مذاکرات دیپلماتیک به ویژه بین روسای جمهور زمان زیادی می برد. این روز یا ساعت تماس بگیر.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمد جمشیدی ساعت 14 در گفت و گو با تی وی نیوز با بیان اینکه قرار بود دیدار آیت الله با پوتین حدود 5 روز پیش باشد و آشنایان با فضای دیپلماتیک آن را می دانند، گفت: دیدار آیت الله با پوتین حدود 5 روز پیش تعیین شده است. هماهنگی مذاکرات دیپلماتیک به ویژه بین روسای جمهور وقت گیر است و نیازی به یک روز یا ساعت ندارد.

وی اذعان کرد که تعداد آنها برای شکست توسعه نظامی ناتو کافی نیست، اما گفت که دیپلماسی و گفتگو کلید حل بحران هستند.

جمشیدی افزود: مذاکرات متفاوتی بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای مختلف وجود دارد، به عنوان مثال مذاکرات با رئیس جمهور فرانسه در روزهای اخیر، مذاکرات با پوتین حدود 5 روز پیش برنامه ریزی شده بود و مذاکرات در این زمینه در آنجا است. . آنها می دانند که هماهنگی مذاکرات دیپلماتیک، به ویژه بین روسای جمهور، زمان زیادی می برد و این بدان معنا نیست که تماس در همان روز یا در همان زمان انجام خواهد شد.

معاون دفتر رئیس جمهور به دعوت آیت الله رئیسی، یکی از موضوعات مطرح شده از سوی پوتین را «تحولات اروپای شرقی و اوکراین» عنوان کرد و به تشریح موضع رسمی جمهوری اسلامی در این زمینه پرداخت. از جهان.

جمشیدی تصریح کرد: در شش ماه گذشته دولت به صراحت اعلام کرده که با همه کشورها سیاست تعاملی را دنبال می کند و در این مدت رئیس جمهور چهار بار برای تقویت و اقتدار اقتصادی کشور به کشورهای خارجی سفر کرده است. تعداد توافقات روابط زیرساختی ایران و کشورهای مختلف.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال همکاری حداکثری با همه کشورهای جهان است، گفت: ما نسبت به تحولات امنیتی و راهبردی در منطقه و اطراف و سایر نقاط جهان کاملاً آگاه هستیم.

به عنوان مثال، جمشیدی گفت: قفقاز که به نقاط حساس نزدیک می شود، با نقش فعال ایران و برخی کشورهای دیگر اداره می شود و تغییرات در افغانستان از زمان دولت سیزدهم تاکنون تغییرات ژئوپلیتیکی بسیار مهمی بوده است. بر عهده گرفت.»

او گفت: «آنچه در اوکراین اتفاق می‌افتد، تغییری است که در اوکراین رخ می‌دهد.» این دارای ریشه‌های ژئوژلاتینی و منحصربه‌فرد است.

جمشیدی تصریح کرد: پس از جنگ جهانی دوم و جنگ سرد، مقر ناتو برای ایجاد اتحاد نظامی بین کشورهای غربی متعلق به آمریکا و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و اتحاد جماهیر شوروی، اقدام به مقابله با شوروی کرد. پیمان ورشو ناتو علیه اتحاد جماهیر شوروی جنگید. ناتو به حیات خود ادامه داده است و این یکی از دغدغه های اصلی رئیس جمهور روسیه است.

وی افزود: ناتو اگرچه مدعی پایبندی به امنیت غرب است، اما طی 30 سال گذشته در مناطق مختلف توسعه یافته و بر خلاف تعهدات امنیتی خود در قبال روسیه، پنج مرحله را در اروپا و حتی خلیج فارس توسعه داده است. او به دنبال یک شراکت جدید است و امروز در مورد حضور ناتو در شرق آسیا و شامل چین صحبت می کند.

وی با بیان اینکه ما تاکید می کنیم که راه حل این نگرانی از طریق دیپلماسی و گفتگو و به نفع مردم و مردم است، گفت: به جان و مال غیرنظامیان احترام بگذارید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.