تفاوت بزرگ سولدو با مربیان خارجی لیگ های بزرگ

[ad_1]

سرمربی «تراکتورسازی» تفاوت فاحشی با هم رده هایش در لیگ برتر ایران دارد.

به گزارش ایسنا، زونیمیر سولدو سرمربی تراکتورسازی از هفته پنجم لیگ بیست و یکم هدایت این تیم را برعهده دارد. وی در بازی چهارشنبه مقابل پیکان پانزدهمین تجربه حضور در لیگ برتر فوتبال ایران را به عنوان سرمربی تراکتورسازی تجربه کرد.

در آن 15 بازی لیگ برتر، سولدو بدترین آمار را در دوران مربیگری خود به جای گذاشت. سرمربی کروات با تراکتورسازی 2 برد، 5 تساوی و 7 شکست با میانگین 0.73 امتیاز به ثبت رساند. این میانگین زمانی به دست آمد که سولدو نتوانست در تیم های قبلی خود – به استثنای دینامو زاگرب – با میانگین 1.15 امتیاز در کلن و 1.14 امتیاز در آدامیرا واکر، عملکرد خوبی داشته باشد. او در کلن تیم را به انتهای جدول رده بندی بوندسلیگا رساند، در حالی که دریاسالار واکر در آستانه سقوط بود.

سرمربی کروات در نشست خبری تقریباً از تمامی بازی های نیم فصل اول به عنوان دو ضعف بزرگ تراکتورسازی یاد کرد که یکی از آنها ضعف بدنی بازیکنان و دیگری کمبود اعضای تیم بود. در همین راستا سولدو قول داد که در تعطیلات نیم فصل وضعیت را بهبود بخشد. حتی یک مربی کروات بدنساز به کادر فنی تراکتورسازی پیوسته تا به رفع ضعف بدنی بازیکنان تراکتور کمک کند.

اما تراکتورسازی به دلایل مختلف از جمله کمبود بازیکنان باکیفیت در این مقطع از فصل و بسته شدن پنجره نقل و انتقالات نتوانست در خط هافبک حضور فعال داشته باشد. او به تراکتورسازی پیوست اما خبری از بازیکن خارجی نبود.

با شروع نیم فصل دوم، شرایط تراکتورسازی بهتر نشد، بلکه بدتر شد تا دو باخت مقابل صنعت نفت و استقلال، نگاه بدبینانه ای به آینده تیمشان داشته باشد. در چنین شرایطی این سوال پیش آمد که آیا سولدو راضی است که تعطیلات و نقل و انتقالات خود را به نصف کاهش داده اند؟

سولدو در نشست خبری پس از بازی چهارشنبه مقابل پیکان گفت: تمام تلاشم را کردم تا در نیم فصل دوم بازیکنانی را به تیم اضافه کنم. من باید در مدت زمان کوتاهی تیم را از نظر بدنی ارتقا می دادم، اما به سختی می توان یک بازیکن خوب در نیم فصل به دست آورد، زیرا آنها بازیکنان خوب خود را چه در ایران و چه در خارج از کشور نمی دهند.

موضوع بعدی بسته بودن پنجره تراکتور بود. وقتی دو بازیکن خوب پیدا کردیم نتوانستیم آنها را به خدمت بگیریم و به تیم های دیگر رفتند. از کاری که در نیم فصل با بازیکنان انجام دادیم راضی هستم، اما متأسفانه قبل از بازی با صنعت نفت، 6 بازیکن من و دو نفر دیگر از کادر فنی کرونا را بردند که روی بازی تیم تأثیر گذاشت. تلاش کادر فنی و مدیریت باشگاه این بود که چند بازیکن دیگر را جایگزین کنند که از بازی من راضی بودند و می توانستند در جاهایی که من بازیکن نبودم رقابت خوبی ایجاد کنند.

سولدو گفت از تمریناتی که برای تیمش در اواسط تعطیلات گذرانده راضی است، اما باید نتایج آن تمرین را در پایان فصل ببینیم. اما نکته عجیبی که در صحبت های این مربی کروات به چشم می خورد رضایت او از بازی خود در نقل و انتقالات بود. حتی بدون تقویت تیمش مشکلی با بسته شدن پنجره نقل و انتقالات تراکتورسازی وجود ندارد.

چنین رفتاری از سوی سولدو در فوتبال ایران از سوی مربیان تیم های بزرگ خارج از کشور مشاهده شده است تا بومی هایی که به راحتی نمی توانند چنین اتفاقاتی را تحمل کنند و برای تقویت تیم خود به آب و آتش شلیک می کنند زیرا می دانند هر نوع فوتبال ایرانی وجود دارد. .سنگ ها را به پا می گذارند و مدیریت باشگاه این سنگ ها را بهانه ای برای تقویت تیم می کند نه از جانب خدا.

نمونه های مشابهی از این موضوع وجود دارد و در سال های اخیر در استقلال، پرسپولیس، فولاد، سپاکسون و حتی تراکتور بسیار دیده شده است. برای مثال، می توانید تصور کنید که اگر سولدو با برانکو، استراماچونی، شفر، کالدرون، فرهاد مجیدی، یحیی گل محمدی و جواد نکونام جایگزین می شد، چه واکنشی نسبت به اتفاقات باشگاه تراکتورسازی نشان می داد. به خصوص تراکتوری که به هر بهانه ای تیم را رها کند یا پولی ندهد.

تراکتورسازی قرار است دوشنبه آینده میزبان سپاهان باشد. باید دید سولدو چگونه این آزمون سخت را پشت سر می گذارد و تا چه زمانی در تراکتورسازی کار می کند و آقایان وار مشکلات را پشت سر می گذارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.