بایدن: ما نیروهای بیشتری را به اروپا می فرستیم و هر از گاهی از خاک ناتو دفاع خواهیم کردجو بایدن اعلام کرد که ایالات متحده از “وظیفه در قبال وظیفه” ناتو دفاع می کند و دستور استقرار نیروهای اضافی به اروپا را برای تقویت توانایی های نظامی خود در اروپا و حمایت از متحدان ناتو صادر کرد.

ایسنا به نقل از شبکه اسکای نیوز نوشت، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در بیانیه جدیدی گفته است که کشورش از قلمرو ناتو “وظیفه ای به وظیفه دیگر” محافظت خواهد کرد.

ساعاتی پیش بایدن با همتای اوکراینی خود ولادیمیر زلنسکی تماس گرفت و گفت که ایالات متحده کمک های اقتصادی، بشردوستانه و امنیتی به اوکراین ارائه می کند.

وی در بیانیه ای گفت: «از آنجایی که ولادیمیر پوتین (رئیس جمهور روسیه) پایه های صلح و امنیت بین المللی را هدف قرار می دهد، ناتو بار دیگر حمایت خود را از آزادی و دموکراسی نشان خواهد داد.

وی افزود: همانطور که قبلاً گفتم، ایالات متحده هر از گاهی از خاک ناتو محافظت می کند. پایبندی ما به ماده 5 محکم و کنایه آمیز است.

بایدن گفت: من دستور استقرار نیروهای اضافی را برای تقویت توانایی ایالات متحده برای محافظت از شرکای ناتو در اروپا صادر کرده ام.

بایدن همچنین روز جمعه با رهبران ناتو برای گفتگو درباره بحران اوکراین دیدار کرد. او گفت که شرکای ناتو متعهد به همکاری نزدیک تر برای حفاظت از آزادی هستند.

رئیس‌جمهور گفت پوتین در نابودی اتحاد غربی – که به گفته او هدف پوتین بود – شکست خورده است – ناتو همیشه متحد و مصمم خواهد بود و درهای خود را به روی کشورهای اروپایی با ارزش‌های مشابه ما باز خواهد کرد. یک روز آنها می خواهند به اتحادیه ما بپیوندند که آن را باز نگه می دارد.”

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.