افزایش قیمت طلا کند شده است

[ad_1]

در تجارت جهانی روز جمعه، در حالی که سرمایه گذاران اثرات بحران اوکراین و تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه را مورد ارزیابی مجدد قرار دادند، قیمت طلا افزایش یافت و پس از افزایش شدید روز گذشته، 3 درصد افزایش یافت، اما با قیمت پایین تری بسته شد.

به گزارش ایسنا، قیمت هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.5 درصد افزایش به 1912 دلار و 61 سنت رسید. قیمت بازار در روز پنجشنبه 1973 دلار و 96 سنت بود که بالاترین قیمت از سپتامبر 2020 است.

هر اونس طلا در بازار آتی آمریکا با 0.7 درصد کاهش به 1913.30 دلار رسید. سهام دیروز با 0.8 درصد افزایش به 1926.30 دلار رسید.

پالادیوم با ارزیابی سیگنال های کمبود عرضه ناشی از جنگ در اوکراین، روند صعودی خود را بازیافت. پالادیوم با 2.6 درصد افزایش به 2465.68 دلار در هر اونس رسید. پالادیوم روز پنجشنبه 2711.18 دلار افزایش یافت.

نورنیکل روسیه، تولیدکننده و تاجر عمده پالادیوم و پلاتین مورد استفاده در مبدل های کاتالیزوری برای پاکسازی گازهای گلخانه ای وسایل نقلیه، به خطراتی اشاره کرد که تحریم ها در هر دو طرف درگیری می تواند منجر به عرضه فلزات گرانبها و محدود کردن آن شود.

مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس گفت: در کوتاه مدت، سرمایه گذاران به ارزیابی خطرات و مزایای حمله به اوکراین و عواقب تحریم های غرب علیه روسیه ادامه خواهند داد. طلا پس از نوسانات معاملات دیروز در بازار آمریکا و سرمایه گذاران با قیمت پایین تری به حالت عادی بازگشت.

ولادیمیر زلینسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز جمعه وعده داد که در حالی که نیروهای اوکراینی در حال نبرد با مهاجمان روسی هستند که به پایتخت می‌روند، در کیف بماند.

دیوید جونز، استراتژیست ارشد بازار در کپیتال گفت: فوریه یک طوفان کامل برای طلا بود و تورم، بازارهای سهام و عدم اطمینان ژئوپلیتیک باعث افزایش تقاضا برای طلا به عنوان پناهگاه امن شد.

به گزارش رویترز، صندوق های ETF که در طلا و سایر فلزات گرانبها سرمایه گذاری می کنند، امسال شاهد ورود سرمایه زیادی بوده اند.

تحویل فوری نقره در سایر فلزات گرانبها با 0.5 درصد افزایش به 24.32 دلار در هر اونس رسید. پلاتین فوری با 0.5 درصد افزایش به 1062.29 دلار در هر اونس رسید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.