تجارت نفت ایران در حال افزایش است


تجارت نفت ایران رو به افزایش است

نماینده سابق ایران در اوپک گفت: “اگر تحریم ها علیه ایران لغو نشود، کشورهای آسیایی همچنان می توانند با ایران قرارداد خرید نفت امضا کنند. در حال حاضر بیش از یک میلیون بشکه نفت صادر می شود و این بعید است.” تعداد خریداران نفت ایران از الان بیشتر خواهد شد.

محمد خطیبی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: وضعیت بازار در حال بازگشت به وضعیت قبل از کرونا است و با این سرعت رشد می کند، اما عرضه به این نسبت افزایش نمی یابد، از ذخایر خارج می شود، وضعیت بازار متعادل نیست. “او گفت.
وی با اشاره به اینکه شرایط کنونی بازار شرایط نامناسب بازار و عرضه ناکافی است، گفت: در چنین شرایطی برخی کشورها مانند هند، ژاپن و کره در حال آماده سازی پالایشگاه هایی برای خرید نفت از ایران هستند که با آمریکا همکاری خواهند کرد. “می تواند باشد. مذاکره و آماده سازی پالایشگاه های نفت بدون در نظر گرفتن لغو تحریم ها.
نماینده سابق ایران در اوپک گفت: این کشورها ممکن است حتی با آمریکا مذاکره نکنند و به دلیل نیاز خود بخواهند از ایران نفت بخرند، ما در بازار کمبود داریم.
خطیبی افزود: به مرور زمان این کمبود در بازار آشکارتر می شود چرا که سالانه با افزایش تقاضا نیز مواجه هستیم البته در تابستان، پاییز و زمستان سال آینده شاهد افزایش تقاضا خواهیم بود. در حال حاضر، چند جا وجود دارد که قیمت ها در بهار کاهش یافته است، بنابراین بهتر است به جای کاهش قیمت، از اصلاح قیمت استفاده کنید.
ایران منبع قابل اعتمادی در بازار نفت است
وی افزود: با توجه به اینکه تولیدکنندگان با تمام ظرفیت کار می کنند، تامین مازاد تقاضا با مشکل مواجه می شود، در این مورد منبع موثقی به نام ایران وجود دارد که می داند به دلیل تحریم ها از پتانسیل خود به طور کامل استفاده نمی کند. پس سعی کن تا دیر نشده از این پتانسیل استفاده کنند، هر حالتی که زودتر وارد کار شود تصمیم عاقلانه ای می گیرد، زیرا اگر دیر شود، پتانسیل ایران دوباره پر می شود و جایی باقی نمی ماند. برای پاسخگویی به تقاضا
نماینده سابق ایران در اوپک، شرایط بازار و نیاز کشورها با تاکید بر اینکه تحریم ها دیگر معنا ندارد، گفت: در حالی که مناقشه با اوکراین و روسیه بسیار جدی است، تحریم های جدید انرژی اعمال نخواهد شد.
خطیبی گفت: اگرچه آمریکا تحریم‌های سختی را علیه روسیه اعلام کرده است، اما انرژی در آن لحاظ نشده است، زیرا پیش‌بینی می‌کنند در صورت اعمال تحریم‌های انرژی، بحران بزرگی رخ خواهد داد و قیمت‌ها غیرقابل پیش‌بینی است. بسیار حساس می شود و تحریم ها دیگر جواب نمی دهند.
وی گفت: در حالی که کشورهای اروپایی تا آخرین نفس قصد همکاری با آمریکایی ها را دارند، کشورهای آسیایی به فکر یافتن راهی برای تامین تقاضا هستند و به همین دلیل شروع به آماده سازی پالایشگاه های نفتی خود برای نفت ایران کرده اند.
بعید است قیمت ها همچنان بالا بماند
نماینده سابق ایران در اوپک با اشاره به وضعیت قیمتی در بازار نفت در صورت شکست توافق و عدم تحقق برجام، گفت: با شروع فصل بهار، قیمت ها تا حدودی یعنی سیستم های گرمایشی کاهش می یابد. بسته خواهد شد، اما تقاضا در پایان تابستان دوباره رشد خواهد کرد و بازار به منابع جدید نیاز خواهد داشت.
خطیبی با بیان اینکه عرضه جدید به دلیل کاهش سرمایه گذاری کاهش یافته و در بسیاری از زمینه ها اصلا سرمایه گذاری نشده است، افزود: در این شرایط اگر سرمایه نداشته باشیم عرضه جدیدی وجود نخواهد داشت، دلیل آن هم این است که تحریم ها یا بلاتکلیفی در بازار نفت وجود دارد، بازار به این موضوع واکنش نشان داده و بعید است قیمت ها بالای 100 دلار بماند.
به گفته وی، اگر وضعیت اوکراین، روسیه و آمریکا بدتر شود، ممکن است وضعیت بازار نفت بدتر شود، در عین حال کشورهای آسیایی باید نگران امنیت انرژی خود باشند که ایران یکی از آنهاست. منابع معتبری که توسط کشورها مشخص شده است. آنها می توانند روی آنها حساب باز کنند.
انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.