درختکاری و درختکاری راه حل خوبی برای مبارزه با آلودگی است

[ad_1]

ایسنا/ لرستان مدیرکل انجمن پیشگامان سبز بروجرد کاشت درخت و درختچه را راهکار مناسبی در مبارزه با آلودگی دانست.

محمدحسین نصیری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: روز درختکاری برای اولین بار در 10 آوریل 1872 توسط جولیوس استرلینگ مورتون از نبراسکای آمریکا تأسیس شد.

وی افزود: این روز در همه کشورها جشن گرفته می شود، به عنوان مثال 27 اکتبر در الجزایر، 28 جولای در استرالیا، 21 مارس در بلژیک، 21 سپتامبر در برزیل، 1 ژوئن در کامبوج و 15 ژانویه در مصر. 25 آوریل در آلمان، 29 آوریل در ژاپن و ..

مدیرکل انجمن پیشگامان سبز بروجرد خاطرنشان کرد: 15 تا 20 اسفند در ایران هفته منابع طبیعی تجدیدپذیر و اولین روز این هفته روز درختکاری است.

نصیری افزود: درخت یکی از زیباترین مظاهر خلقت و مظهر خالق هستی است و قرن هاست که انسان در سایه جوانه هایشان از شدت گرما و نور خورشید مصون و منفور بوده است. از میوه های رنگارنگ و شیرین آنها.

وی گفت: درخت نماد زیبایی و حیات و یکی از زیباترین و پربارترین نعمت های خداوند است که بخش مهمی از نیازهای انسان را برآورده می کند.

وی ادامه داد: امروزه با صنعتی شدن جوامع بشری، درختان نقش مهم تری در زندگی انسان ها ایفا می کنند، هزاران محصول دیگر مورد توجه قرار می گیرند و از سوی دیگر به عنوان ریه های شهر دیده می شوند و نقش مهمی در حفظ آنها ایفا می کنند. زندگی می کند سلامت حیوانات این وضعیت دوم مهمتر از حالت اول است.

مدیر عامل شرکت پیشگامان سبز بروجرد گفت: فعالیت کارخانجات صنعتی و همچنین گسترش وسایل حمل و نقل عمومی و فعالیت روزمره آنها در شهرهای بزرگ با افزایش سطح آلاینده ها در هوای شهرها و گازهای کشنده از جمله زندگی مردم را تهدید می کند. دی اکسید کربن چقدر از میزان اکسیژن هوا کاسته می شود و این وضعیت نامطلوب بیشتر گروه های آسیب پذیر مانند بیماری های ریوی و قلبی، سالمندان و کودکان را تهدید می کند.

نصیری گفت: در چنین شرایطی موضوع درختان و درختچه ها راه حل مناسبی برای مقابله با آلودگی ذکر شده است.

ایجاد جنگل‌های مصنوعی و فضای سبز در اطراف شهرهای بزرگ منجر به ساخت کارخانه‌های اکسیژن می‌شود.

مدیرکل انجمن پیشگامان سبز بروجرد افزود: کاشت درختان مناسب با اقلیم ایران و تعدیل و نوسازی محیط با توجه به شرایط جوی خشک و بارانی در اکثر نقاط کشور می تواند انجام شود. طبیعت و فضای سبز وسیله ای برای حفظ انسانیت و حفظ زیبایی شهر است و به عنوان میراثی ارزشمند متعلق به همه بشریت است.

نصاری تاکید کرد: در ایران درختکاری حامی منافع ملی و سنت‌های تاریخی است و تاریخ نشان می‌دهد که این عید خاص ایرانیان باستان بوده است که در آن درخت کاشته می‌شده و خاک و کشاورزی نیز مورد احترام بوده و علاوه بر جنگل‌کاری. آنقدر به هم پیوسته که درختکاری نوعی عبادت است.

وی گفت: در هر صورت هفته منابع طبیعی و روز جنگل بهانه ای برای احترام و احیای محیط زیست خواهد بود، حداقل برای حفاظت بیشتر از آن.

مدیرکل انجمن پیشکسوتان سبز بروجرد ادامه داد: خداوند این موجود سرسبز و پربرکت را مایه عبرت و حکمت و قدرت آفرید و ما برای به ثمر نشستن این حکمت بی نظیر و گرانقدر تلاش می کنیم و امیدواریم با تلاش در این راستا حتی با کاشت. یک نهال کوچک، یک کشور زیبا و آباد برای خودمان آماده کنیم که قطعاً چیز خوبی است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.