افزایش جرایم پزشکی در کشور/ کدام علوم بیشترین قصور را دارند؟

[ad_1]

مدیرکل کمیسیون های سازمان معاینات پزشکی قانونی کشور گفت: در 9 ماهه امسال 8 هزار و 850 پرونده جرائم پزشکی و پربازدیدترین رشته های علوم پزشکی در این مدت بررسی شده است.

بابک سلحشور در گفت وگو با ایسنا، درباره آمار قصورهای پزشکی در دست بررسی در کمیسیون های پزشکی قانونی کشور گفت: از ابتدای سال 1400 تا پایان آذرماه در مجموع 8 هزار و 850 فقره نقص پزشکی کشف شد. به کمیسیون های پزشکی قانونی فرستاده شد.» نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7919 کوپن صادر شده که 11.8 درصد افزایش داشته است.

وی درباره تعداد پرونده های منتهی به صدور حکم نیز گفت: از این تعداد 46.6 درصد معادل 4124 پرونده منجر به صدور رای و 53.4 درصد معادل 4726 پرونده منجر به برائت شده است.

مدیرکل کمیسیون های معاینات پزشکی قانونی کشور همچنین بیشترین شکایات را در مورد موضوعاتی اعلام کرد: 921 رشته دندانپزشکی، 775 جراحی عمومی، 576 مورد پرستاری بدون توجه به شرایط محکومیت یا برائت از 1400 پرونده، 527 مورد. مورد مامایی و 517 مورد پزشکی عمومی ثبت شد. البته این آمار مربوط به سال جاری است و لازم نیست همین الگو و نسبت در سال های قبل تکرار شود.

وی گفت: یکی از دلایل این افزایش در بیماری عروق کرونر، کاهش تاج و کاهش نگرانی مردم در مورد بیماری کووید 19 است. دلیل مراجعه بیشتر مردم به پزشکی قانونی و البته مراجعه افراد بیشتر به پزشکان و کادر درمانی برای کارهای غیرکرونری.

وی گفت: کارشناسان پزشکی قانونی کمیسیون های مربوطه با دقت تمام اسناد موجود را بررسی کرده و بدون هیچ گونه بی طرفی به روند رای گیری ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.