هزار 7 هزار روستایی آنها عضو صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری هستند

[ad_1]

ایسنا/ کردستان مدیرعامل سابق صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاها و عشایر کردستان گفت: در حال حاضر 17 هزار روستایی در صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری عضویت دارند.

جبور احمدپور، مدیر سابق صندوق بیمه اجتماعی، ساکن روستای تقدیر و عشایری، احمد توانا با خدمات و تلاش های خود در مراسمی که امشب (3 اسفند) در استانداری کردستان برگزار شد، سرپرست جدید این سازمان شد. مشارکت مقامات منطقه ای و کشوری

جبور احمدپور، مدیرعامل سابق صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاها و عشایر کردستان در این مراسم گفت: یکی از شاخص های ارزیابی توسعه منطقه، میزان هدایت بیمه ای در جامعه است.

وی گفت: در جوامع محلی اغلب به عنوان یک شاخص کلیدی در ارزیابی کشورهای توسعه یافته اغلب در اسناد سازمان های بین المللی و در مجموعه های جهانی دیده می شود.

احمدپور خاطرنشان کرد: ایران سازمانی قوی به نام رفاه اجتماعی دارد که دهه هاست به مردم خدمت می کند.

وی ادامه داد: بنابراین در حوزه بیمه روستایی برای اقشار ضعیف جامعه که تا سال 1313 نمی توانستند از خدمات بیمه ای استفاده کنند کمبود وجود داشت و دسترسی به این خدمات بیمه ای وجود نداشت. در همین راستا در سال 1375 سازمانی به نام «بیمه روستایی و عشایری» در کشورمان تأسیس شد.

احمدپور خاطرنشان کرد: در 18 سال گذشته از زمان تأسیس این بنیاد، کشور خدمات ارزنده ای به روستاییان ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال 96 تا ابتدای سال 90، 28 هزار نفر از روستائیان استان عضو بیمه روستایی بودند، گفت: این تعداد از ابتدای 30 بهمن 90 به 17 هزار نفر رسیده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.