مطالعه تفاوت فیلتر درایر و کر درایر چیست؟ (2) مشاهده

تفاوت فیلتر درایر و کر درایر چیست؟
کر درایر, فیلتر درایر, پوسته کر

پوسته کر بعد از هر بار باز شدن مدار مبرد، فیلتر درایر باید عوض شود. 46) بار تأیید شده است. توجه داشته باشید که دما در سیستم های مختلف متفاوت است. توجه داشته باشید که مواد جاذب بایستی دارای محیط کمی باشند تا بتوانند سطح بیشتری داشته باشند. این فیلتر درایرها دارای اتصال مهره ای یا مس/ورق های استیل مس اندود هستند. فیلتر درایرها را نه براساس اندازه و سایزشان بلکه براساس میزان قدرتشان در جذب رطوبت و اسید مقایسه می نمایند. در طراحی فیلتر درایر به گونه ای عمل شده است که رطوبت ورودی سیستم را تقریبا به صفر رسانده شده است. فیلتردرایرهایی که روی آنها میزان 100 درصد دانه بندی مولکولی نوشته نشده برای جذب ذرات ارگانیک، آب، اسید و پارافین مناسب هستند و فیلتردرایرهایی که روی آنها 100 درصد دانه بندی مولکلولی نوشته شده کاربردشان برای زمانی است که رطوبت سیستم بسیار بالا باشد. در فیلتر درایرهای تولید شده توسط سازندگان مختلف دانه بندی مولکولی 8/2 برابر بیشتر از آلومینای فعال استفاده می شود. This has be en g᠎en er᠎ated by GSA C on​te​nt Gen᠎erator ​DEMO.

به مشخصات فیلتر و نوع و میزان جاذب رطوبت آن دقت نمایید.

کمپرسور را خاموش کرده تا فشار مکش از فشار اتمسفر بیشتر شود. فیلتردرایرهایی که در بازار وجود دارند قدرت جذب مختلفی دراند که می توان از روی شماره سریال هر کدام به کاتالوگ شرکت سازنده آن رجوع نموده و میزان قدرت جذبش را متوجه شد. آلومینای فعال ( Activated Alumina) و مولکولار سیو (Molecular Sieve) دو جاذب بکار رفته در فیلتردرایرها بوده، هر دو به شکل دانه های کروی کوچکی هستند که مواد را در سطح مولکول خود جذب می نمایند. میزان کمی از این روغن توسط کمپرسور از سرسیلندرها خارج شده و سیکل را طی می نماید و دوباره به کمپرسور برمی گردد. از این رو در زمان خرید فیلتر درایر به مشخصات فیلتر و نوع و میزان جاذب رطوبت آن دقت نمایید. نوع دیگری از اسیدهای موجود در سیستم، اسیدهای ارگانیک می باشند که در اثر شکسته شدن ساختار روغن بوجود می آیند. این اسیدها بسیار خورنده بوده و در شرایط با رطوبت و دمای بالای سیستم بوجود می آیند. اما مولکولار سیو یا غربال مولکولی جاذب دیگری است که از آلومینوسیلیکاتهای فلزی بلوری تشکیل شده است در واقع زئولیتی است با ساختار کریستالی بسیار متخلخل که براساس اندازه حفرات خود دسته بندی می شود. دلیل آن این است که مایع سردکننده در مسیر برگشت دارای فشار و سرعت پایینی است و برای آنکه مایع دارای جریان باشد، نیاز به نصب عمودی فیلتر درایر وجود دارد.

های مختلف استفاده می شود.

لوسیون بچه روغن بادام وی کر Wee Baby Lotion Almond-Oil - داروخانه آنلاین وحیدیه کر درایر داخل فیلتر درایر با هسته قابل تعویض (پوسته کر) قرار دارد و قبل از اواپراتور در مسیر خط مایع و همچنین در مسیر خط مکش نصب میشود. فیلتر درایرها در خط مکش نیز دیده می شوند و کمپرسور را در برابر رطوبت موجود و دیگر مواد آلاینده محافظت می کنند. فیلتر درایر نه تنها در سیستم تبرید یخچال، بلکه در دیگر سیستم های تبرید بسته به نوع سیستم و اندازه سیستم برودتی، از فیلتر درایرهای مختلف استفاده می شود. برای اینکه وظیفهی پوسته کر را متوجه شوید، اجازه دهید گریزی به یکی دیگر از اجزای سیستم تبرید، بزنیم. لذا وجود فیلتر جهت جذب این ناخالصی ها در سیکل الزامی بوده و طول عمر سیسیتم را افزای میدهند. کمپرسور را جهت تخلیه مبرد در طرف فشار بالا (به سمت رسیور تخلیه شود) استارت کنید. برای تعویض این نوع فیلتر ابتدا باید دستگاه خاموش شده و شیر سرویس را ببندید.

سیلیکاژل (Silica Gel) بوده که جاذب رطوبت است.

شیر سرویس را در طرف مکش کمپرسور ببندید. نکته ای که وجود دارد، این است که ورود هر گونه ناخالصی به این دو سیال ممکن است فرایند تبرید را دچار اختلال کند. با وجود این، محدوده تقریبی قیمت هر مدل در ابتدای صفحه بیان شده است. علاوه بر این شما با تماس با مهندسین مشاوره فروش شرکت دامون میتوانید از قیمت روز محصولات با خبر شوید. با توجه به تغییرات ارزش ارز، نمیتوان قیمت مشخصی را برای محصولات صنعتی ارائه داد. سیاه شدن سطح پایینی فیلتر درایر نشان دهنده این است که روغن از کمپرسور خارج و به فیلتر درایر رفته و میزانی از آلودگی توسط فیلتردرایر جذب می شود و دوباره به کمپرسور بر می گردد در اینگونه موارد فیلتر درایر نمی تواند کمک چندانی نماید زیرا روغن کمپرسور آلوده است حتی اگر روغن را هم تعویض نمایید باز روغن جدید با شتاب بالایی آلوده می شود. جنس مغزی یا خشک کن فیلتر درایر سیلیکاژل (Silica Gel) بوده که جاذب رطوبت است. جذب نمودن رطوبت در ساختمان رطوبتگیرها امکان دارد بشکل شیمیایی و فیزیکی صورت پذیرد. پروسه فیزیکی جذب آلودگی ها در سطح مواد جاذب فیلتر درایر ها صورت می گیرد از این رو هر چه سطح مواد جاذب افزایش یابد عمل جذب آلودگی ها نیز افزایش خواهد یافت. Da ta w as g enerat᠎ed wi th t he he᠎lp ᠎of G SA C​on te᠎nt​ G᠎en erat᠎or Dem ov ersion .

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد کر درایر کستل لطفا از صفحه ما بخواهید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.