از دستور تا نابودی! – ایسنامبارزه با تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات باید بر اساس سیاست پیشگیرانه و بر اساس قانون انجام شود.

به گزارش ایسنا، 26 دی ماه امسال، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در جلسه شورای عالی قضایی به موضوعی سخت پرداخت. گرفتن دستورات مهمی برای تغییر ترتیب کاربری اراضی دولتی و منابع طبیعی و همچنین اراضی کشاورزی و رفع خطوط قرمز و سهل انگاری از سوی مهاجمان و خرابکاران اراضی ملی و منابع طبیعی و سوداگرانی که در تلاش برای تغییر کاربری هستند، داده شد. . زمین های کشاورزی آنها همچنین قلع و تخریب عمدی ساختمان ها و نوآوری هایی را صادر کردند که توسط مردم عادی در رودخانه ها و توسط برخی از سازمان های دولتی و دولتی ساخته می شد.

از نظر مقامات مسئول و ناظر، رئیس دادگستری هزینه زیادی و مصالح ساختمانی با کیفیت را صرف ساختن یا تغییر کاربری زمین پس از تصرف یا تصرف در یک ساختمان بزرگ یا اقامتگاهی مانند هتل یا رستوران می کند. برای تخریب رودخانه ها دستگاه های مناسب برای ساخت و تخریب قلعه در دهانه از نظم صحیحی برخوردار نیستند و باید سریعاً اقدامات و اقدامات لازم برای تغییر این نظم انجام شود.

محسنی اژه ای ادامه داد: یکی از دفاتری که در رودخانه چالوس شروع به ساخت کرد دادگستری است که چند سال پیش یک ساختمان کوچک قدیمی بود و دفتر دیگر وزارت نیرو است. من از رئیس کل دادگستری شهرستان البرز خواستم که در این خصوص نظر کارشناسی بگیرد و ساختمانی که باید تکمیل شود – ساختمان دادگستری و سپس ساختمان وزارت نیرو – باید تخریب شود. از آنجایی که این ساختمان ها البته به صورت غیرقانونی ساخته شده اند و در بستر رودخانه قرار دارند، تاکید کردیم که به سایر تاسیسات نیز در این خصوص هشدار داده شود و مهلتی برای تماس نیروی انتظامی تعیین شود.

پنج روز بعد وعده رئیس دادگستری محقق شد و به عنوان اولین مکان در منطقه، در دوم سال جاری ساختمان دادگستری در کف رودخانه چالوس ساخته شد. تخریب سعد.

با این اقدام مشخص شد که قوه قضائیه اکنون شایسته تمجید از دست‌اندازی ساخت‌وسازهای غیرمجاز، حقوق دولتی از جمله منابع طبیعی و اراضی عمومی نیست و به‌شدت بر اساس قوانین و مقررات عمل خواهد کرد. .

پس از انجام هماهنگی های لازم و انجام مراحل قانونی، 12 روز پس از دستور ریاست عدلیه، ساختمان دوم این وزارت به تاریخ 9 بهمن ماه سال جاری به بهره برداری می رسد. قدرت پیدا شد، نابود شد.

بنابر اعلام دادگستری استان البرز، طبق قانون و با رعایت حریم رودخانه کرج، بناهای تخریب شده به تفرجگاه عمومی تبدیل می شود.

مطابق با تاکید رئیس کل دادگستری در آزادسازی رودخانه کرجتعدادی دیگر از سازه های متعلق به ارگان های دولتی و اداری و همچنین تعدادی از اموال متعلق به افراد تخریب شد.

تخریب سازه های غیرمجاز در شهرها ادامه دارد. در این راستا سجاد اسدی مهر دادستان کل کشور و انقلاب است سئوس وی در 26 بهمن ماه از سرکوب و سرکوب 5 پرونده ساخت خودسرانه در زمین های کشاورزی و مسکن شهر خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری رئیس قاضی استان مازندران نیز اعلام کرد: تلاش می کنند روستاها و ساختمان های جدید اطراف افراد صاحب نفوذ بسازند. سد البرز قانون ساخت هر روستایی در ذخیره سد را ممنوع کرده است.

فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری البرز نیز 30 بهمن ماه از ساخت 15 دستگاه یا حدود 80 درصد دستگاه های ساخته شده در مسیر 64 کیلومتری پل حامی تا تونل کندوان خبر داد. آزادی بود.

به منظور پایان تصرف اراضی ملی و اجرای طرح آزادسازی حریم و بستر رودخانه ها، 10 هکتار بستر رودخانه ایجاد شده است. مارون نگهبان هم حذف شد.

همچنین اشغال و آزادسازی 4 کیلومتر دیگر از خط ساحلی جزیره را حذف کنید qsẖm تخریب یا تصرف سازه های غیرمجاز در محدوده جنگل حرا و آزادسازی 30 هکتار و کف رودخانه شهرچای. ارومیه اقدام دیگری در این زمینه بود.

بر اساس این گزارش، به نظر می رسد که فقط تخریب و احیای حالت سابق وجود خواهد داشت. این کافی نیست، بلکه هر کدام از این تصرفات غیرمجاز که می خواهند از بین بروند باید به طور شفاف بررسی شود، کدام سازمان با آن موافقت کرده است و کدام امضا مسئول این اقدام است؟ یا این سهل انگاری همان انفعالی است که در اثر قصور رخ داده و توسط کدام نهاد کنترل و نظارت شده است.

آیا با انجام این گونه اقدامات نمادین شاهد چنین رنجی در این مناطق نخواهیم بود و در چنین مواردی مشکلات حل می شود؟ پاسخ منصفانه به این سوال متأسفانه چنین نیست، زیرا مبارزه با جرم و جنایت و ناهنجاری های اجتماعی، منافع اقتصادی و ملی، اقدام علیه سلامت و حقوق شهروندان مستلزم چند عامل کلیدی است که یکی از این عوامل مبارزه ملی است. در قوه مجریه تشکیل دولت است. دستگاه ها و مردم برای مبارزه با فعالیت های غیرقانونی و منافع ملی. دیگر استفاده از فرصت های سازمان های مردم نهاد و نهادهای مدنی در پیشگیری از ارتکاب این گونه جرائم، حمایت از آنها و بررسی و استقبال از راهکارهایی که در این گونه موارد پیشنهاد می کنند. گام مثبتی در این راستا بود.

بدیهی است مبارزه با تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات باید بر اساس یک سیاست پیشگیرانه و با نظارت دقیق بر قانون، به ویژه تکه تکه شدن و بهره برداری از اراضی کشاورزی و باغات همراه باشد. همچنان از سازمان های مربوطه استفاده می کنند.

بدیهی است که با خلأ قانونی مواجه هستیم و در این راستا نمایندگان خواستار آسیب شناسی لازم و مقتضیات زمانه و وضعیت کنونی جامعه و رواج این دستکاری ها و اعمال مجرمانه هستند. ارائه یک بستر. دادگاه برای یک رویکرد روشن و ضروری.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.