حفاظت موثر سمندر لرستانی به عنوان یک گونه بومی حائز اهمیت است

[ad_1]

ایسنا/ لرستان سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست لریستون توجه ویژه ای به حفاظت دائم و موثر از این گونه گونه های در خطر انقراض داشته است.

علی سالاروند امروز دوم اسفندماه در بازدید میدانی از زیستگاه گونه های بومی سمندر لرستانی با اشاره به اهمیت این گونه در خطر انقراض و لزوم حفظ و حراست از آن، حمایت همه جانبه محیط بانان و سازمان های مردم نهاد و اکثرا مهمتر از همه، حمایت جوامع محلی و محلی ساکن در منطقه پراکنش به حفظ گونه سمندر لرستانی کمک خواهد کرد.

وی افزود: یکی از راهبردهای کلیدی برای جلوگیری از انقراض گونه‌ها، مطالعه رویشگاه‌ها و جمعیت‌های موجود، انتخاب جمعیت‌ها و زیستگاه‌های کلیدی و مناسب برای اجرای برنامه مدیریت و حفاظت گونه‌ها و افزایش آگاهی نسبت به اهمیت حیات وحش و تنوع زیستی بین مردم است. “

رئیس اداره کل حفاظت محیط زیست لریستون تاکید کرد: برای حفاظت از تنوع زیستی ذخایر ژنتیکی کشورمان تلاش می کنیم تضاد بین انسان و محیط زیست را به حداقل برسانیم و سرزمینی با میراث طبیعی ارزشمند را برای نسل های آینده به ارث ببریم.

سالاروند افزود: تمرکز بر ارزش‌های متنوع گونه‌های جانوری در برنامه‌ریزی توسعه، ایجاد حس حمایت جامعه از حیات وحش در سطح جامعه، مشارکت عمومی در مدیریت و حفاظت از حیات وحش و اقدامات در شناسایی و مدیریت گونه‌های جانوری و تحقیقات بنیادی. و احیای زیستگاه ها و جمعیت آنها ممکن است شرایط مساعدی را فراهم کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.