سازمان ملل: تخلیه خانه های فلسطینی ها نقض قوانین بشردوستانه است

[ad_1]

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که این سازمان با تخلیه خانه های فلسطینی ها در محله شیخ جراح اورشلیم مخالف است زیرا این اقدام ناقض قوانین بین المللی و بشردوستانه است.

به گزارش ایسنا، استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در گفت وگو با روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، در پاسخ به سوالی درباره سفر هیئت سازمان ملل به فلسطین اشغالی از جمله آنروا. او گفت که خانه خانواده سالم. او توسط نیروهای اسرائیلی تهدید به تخلیه می شود و افزود که این سازمان با تخلیه خانه های فلسطینی ها مخالف است. زیرا این نقض قوانین بین المللی بشردوستانه است.

دوژاریک در یک کنفرانس مطبوعاتی روزانه در مقر سازمان ملل متحد درباره دیدار اعضای هیئت سازمان ملل گفت: بله. در واقع، نمایندگان تیم بشردوستانه سازمان ملل متحد در قطر از محله شیخ جراح بازدید کردند. اعضای این گروه که شامل تعدادی از آژانس های سازمان ملل بود، با اعضای سالم خانواده در محله شیخ جراح در قدس شرقی اشغالی دیدار کردند.

وی افزود: مشخص است که ۱۲ نفر از اعضای خانواده از ماه مارس تهدید به تخلیه شده اند. آنها 70 سال است که در خانه زندگی می کنند.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین گفت: ما بارها خواستار توقف عملیات تخلیه اجباری و تخریب در کرانه باختری از جمله در قدس شرقی شده ایم. طبق قوانین بین المللی بشردوستانه، انتقال اجباری افراد تحت حمایت نیروهای اشغالگر بدون توجه به دلایل آنها ممنوع است. قبل از وقوع یک بحران دیگر باید اقدامات موثری برای آرام کردن اوضاع انجام شود.

دوجاریک گفت جامعه قطر از همه رهبران جامعه سیاسی خواسته است که از اقدامات و سخنرانی های تحریک آمیز خودداری کنند. مقامات رژیم اشغالگر باید برای تضمین حمایت از غیرنظامیان، از جمله پناهجویان، اقدامات لازم را انجام دهند.

«آقای وینسلند یکی از قدیمی ترین نمایندگان سازمان ملل متحد و یکی از اعضای یونسکو (هیئت هماهنگ کننده سازمان ملل) است و فکر می کنم احساسات وی و سیاست های بیان شده توسط اعضای آن شورا نیز بیانگر موضع وینسلند است. .

حدود 500 فلسطینی در حدود 28 خانه در محله شیخ جراح زندگی می کنند و تهدید به تخلیه به نفع مهاجران شده اند. این خانه ها در سال 1959 بر اساس توافق نامه ای بین وزارت ساختمان اردن و UNRWA ساخته شد.

محله شیخ جراح در شرق قدس اشغالی از یکشنبه گذشته شاهد درگیری میان فلسطینی ها، نیروهای رژیم اشغالگر و شهرک نشینان بوده است.

ایتمار بن غفیر، یکی از اعضای تندرو کنست رژیم صهیونیستی، روز یکشنبه دفتر خود را در محله شیخ جراح بیت المقدس بازگشایی کرد و اوضاع در این شهر را تشدید کرد.

جوانان فلسطینی در بیت المقدس به ویژه در محله شیخ جراح در اعتراض به اقدامات تحریک آمیز و تجاوزکارانه بن غفیر با مهاجمان صهیونیست درگیر شدند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.