جانسون: جنگ جهانی سوم نزدیک استبوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا هشدار داد که وضعیت بین اوکراین و روسیه می تواند به بزرگترین جنگ در اروپا از زمان جنگ جهانی دوم منجر شود.

به گزارش ایسنا، جانسون به بی‌بی‌سی گفت: طرحی که ما به آن نگاه می‌کنیم از نظر مقیاس شبیه به بزرگترین جنگ اروپا از سال 1945 است.

جانسون گفت که معتقد است نیروهای روسیه می توانند به اوکراین حمله کنند.

وی خاطرنشان کرد که این امر می تواند نه تنها در منطقه دونباس، بلکه در سراسر مرز بلاروس و اوکراین “برای محاصره کیف” اتفاق بیفتد.

نخست وزیر بریتانیا گفت که چنین اقداماتی نه تنها به اوکراین بلکه به مردم روسیه نیز آسیب می رساند.

از سوی دیگر، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفت که روسیه قصد دارد حمله ای گسترده به اوکراین انجام دهد.

استولتنبرگ گفت: “همه نشانه ها حاکی از آن است که روسیه در حال برنامه ریزی برای حمله ای گسترده به اوکراین است. همه ما قبول داریم که خطر حمله بسیار زیاد است.”

اعضای ناتو می گویند روسیه نیروی بزرگی متشکل از بیش از 100 هزار نفر را در نزدیکی مرز با اوکراین مستقر می کند تا برای “تهاجم جدید” به خاک اوکراین آماده شود.

با این حال، دولت روسیه بارها اعلام کرده است که هیچ برنامه‌ای برای آغاز عملیات علیه اوکراین ندارد و تمام گزارش‌ها مبنی بر “کاذب” بودن آن به منظور تشدید تنش‌ها در منطقه و تشدید لفاظی‌های ضد روسی در آماده‌سازی برای وضعیت جدید اقتصادی است. . این بر اساس گسترش ناتو به سمت شرق است.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.