بیش از 40 درصد از بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی هستند / دستیار فناوری در پارک ها

[ad_1]

معاون فناوری و نوآوری وزیر فناوری درباره طرح دستیار فناوری گفت: در این طرح دانشجویان 6 ماه کار دانشجویی را در شرکت های مبتنی بر فناوری و دانش با مبلغ ماهیانه یک میلیون منطقه و 2 میلیون برای دانشجویان مقطع کارشناسی سپری می کنند. مناطق برای دانشجویان ارشد، 3 میلیون منطقه برای دانشجویان دکترا.

به گزارش ایسنادکتر علی خیرالدین امروز (یکشنبه 1 اسفند 1393) در گردهمایی سراسری معاونان دانشگاه ها و روسای پژوهشگاه ها و پژوهشگاه ها گفت: ایران در سال 2020 رتبه شانزدهم و اول جهان را در تولید علم خواهد داشت. منطقه ایران همچنین در شاخص نوآوری 2021 در رتبه 60 قرار گرفت.

معاون فناوری وزیر کشور با اشاره به ضرورت ایجاد معاونت فناوری و نوآوری، گفت: این امر ایجاد معاونت است.

وی ماموریت معاونت فناوری را تسهیل و بهبود ساختارهای زیست محیطی فناوری، نوآوری و کارآفرینی از طریق گفت و گو و مشارکت ذینفعان، تمرکز بر دانشگاه ها و پارک ها عنوان کرد و حمایت از پارک های علم و فناوری ماموریت گرا، از مهمترین برنامه های راهبردی این نماینده مجلس است.

وی افزود: توصیه ما این است که مدیر فناوری به عنوان معاون پژوهش و فناوری منصوب شود اما دانشگاه ها با توجه به شرایط خود می توانند در این مورد در هیئت امنا تصمیم گیری کنند.

معاون فناوری وزیر علوم گفت: توصیه اکید ما این است که مدیران پارک ها در شورای دانشگاه و رئیس دانشگاه در شورای پارک حضور داشته باشند و شورای پارک ها در این زمینه اصلاح شود. قوانین.”

دکتر خیرالدین برنامه عملیاتی معاونت فناوری در امور صادرات و تعاملات بین‌المللی، برنامه‌ریزی فناوری و هدایت مأموریت پارک، کمک هزینه‌های فناوری، توسعه فناوری نرم و به‌روزرسانی قوانین را اعلام کرد.

وی ادامه داد: مهمترین اقدامات در حال حاضر پایبندی به تشکیل پردیس های تخصصی، اصلاح اساسنامه و افزودن بندهایی تحت عنوان فناوری و نوآوری، تشویق اساتید و معلمان به پاداش فناوری و نوآوری است. پایگاه داده.”

معاون وزیر علوم خاطرنشان کرد: بیش از 40 درصد از بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی، بیش از 60 درصد کارورزان واجد شرایط در بازار کار و بیش از 50 هزار فارغ التحصیل در گروه های فناوری مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به طرح دستیار فناوری گفت: در این طرح دانشجویان 6 ماه کار دانشجویی را در شرکت های فناوری و دانش بنیان سپری می کنند که یک ماه برای دانشجویان کارشناسی، 2 میلیون منطقه برای دانشجویان و 3 میلیون منطقه برای ارشد. دانش آموزان.” دانشجویان دکتری حقوق دریافت می کنند. آیین نامه این طرح نوشته شده و تا پایان هفته ابلاغ می شود. به صورت آزمایشی از 10 پارک علم و فناوری حمایت شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.