بازگشایی مرزهای استرالیا برای دانشجویان بین المللی

[ad_1]

تقریباً دو سال پس از بسته شدن دانشگاه‌های استرالیا به روی دانشجویان بین‌المللی به دلیل همه‌گیری کووید-19، دانشجویان بین‌المللی به آرامی به دانشگاه‌های استرالیا بازمی‌گردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از Conversion.com. یکی از تاثیرات منفی اپیدمی کرونا بر سیستم آموزش عالی جهانی بسته شدن مرزها و لغو بسیاری از پروازها بود که امکان بازگشت دانشجویان در خارج از کشور را به کشورهای خود غیرممکن کرد.

این امر منجر به خسارات مالی برای دانشگاه های مختلف در سراسر جهان شده است.

اما دو سال پس از تعطیلی دانشگاه ها و واکسیناسیون جهانی، دانشجویان بین المللی در حال بازگشت به کشورهای خود هستند.

تا دسامبر 2021، دولت استرالیا مرزهای خود را به روی دانشجویان بین المللی باز کرده است.

از آن زمان، در شش هفته اول بازگشایی مرزها، تعداد دانشجویان بین المللی استرالیا به 29856 افزایش یافته است. با این حال، این تعداد 300000 دانشجوی بین المللی کمتر از قبل و حدود 147000 دانشجوی ویزای تحصیلی خارج از استرالیا است.

اما از همه جالبتر، نرخ بازگشت این دانش آموزان تنها توسط مؤسسات آموزشی استرالیا با نگرانی رصد می شود.

دانشجویان بین المللی بخش مهمی از نیروی کار در بسیاری از مناطق استرالیا هستند. دولت استرالیا در تلاش است تا با ارائه هزینه های ویزا و کاهش محدودیت های ورود آنها به نیروی کار، دانشجویان بین المللی را به بازگشت تشویق کند.

در استرالیا، کاهش محدودیت های مرزی در دسامبر 2021 به کاهش مداوم تعداد دانشجویان بین المللی پایان داد.

در پایین ترین سطح، 248750 دانشجوی بین المللی در استرالیا وجود داشت. این حدود 57 درصد کمتر از قبل از همه گیری و پایین ترین سطح آن از سال 2007 است.

پس از بازگشایی مرزها، تعداد بیشتری از دانشجویان بین المللی از برخی کشورها نسبت به سایرین به استرالیا بازگشتند.

تعداد دانشجویانی که از هند و نپال به استرالیا بازگشته اند بیشترین افزایش را داشته است. بیش از 50 درصد رشد در شش هفته گذشته از دانش آموزان هر دو کشور بوده است.

برای مقایسه، دانشجویان بین المللی چینی خیلی سریع به استرالیا بازگشتند. بیش از 86000 نفر از آنها خارج از استرالیا هستند. این حدود 60 درصد از کل دانشجویان بین المللی استرالیایی خارج از کشور را تشکیل می دهد.

البته این به معنای عدم بازگشت دانشجویان چینی به استرالیا نیست. چین بیشترین افزایش را در تعداد دارندگان ویزای دانشجویی از زمان باز شدن مرز داشته است، نزدیک به 5500 نفر. این نشان می دهد که بسیاری از دانشجویان چینی جدید برای ویزا درخواست داده اند و برای آنها ویزا صادر شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.