حمله چین به بلوک چهار کشور و انتقاد از رویکرد توسعه طلبانه ناتو

[ad_1]

چین از بلوک چهارگانه، که شامل چهار کشور هند، ایالات متحده، استرالیا و ژاپن است، به عنوان “دارویی در مقیاس کوچک که باعث تقابل می شود” انتقاد کرده و هشدار داده است که این رویکرد “به ضرر آنها” خواهد بود.

به گزارش ایسنا، ژانگ جون، نماینده دائم چین در شورای امنیت سازمان ملل روز پنجشنبه به شورای امنیت سازمان ملل گفت که ایالات متحده در حال “اتحاد و تشکیل یک جناح در منطقه آسیا و اقیانوسیه” است. “

بیانیه ژانگ جون پس از نشست چند روز پیش وزرای خارجه چهارجانبه در ملبورن، مجدداً بر تعهد اتحادیه به عدم خشونت در منطقه هند و اقیانوس آرام تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، این مقام چینی خاطرنشان کرد: در معاهده امنیتی AUKUS که سال گذشته بین ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا امضا شد، از کلمه “تثلیث” استفاده شده است.

در جلسه شورای امنیت درباره اوکراین، ژانگ جون تلاش کرد وقایع منطقه هند و اقیانوس آرام را به درگیری اتحادیه اروپا در ناتو مرتبط کند، که گسترش آن به موضوعی برای بحث بین روسیه و اوکراین و غرب تبدیل شده است.

او نامی از ایالات متحده نبرد، اما برای اثبات نظر خود از کلمه «یک ایالت» استفاده کرد.

وی افزود: کاری که این کشور انجام می دهد تنها تجزیه منطقه آسیا و اقیانوسیه است و صلح و ثبات منطقه را به ضرر کشورهای منطقه به طور جدی تهدید می کند و هیچ دستاوردی ندارد.

وی گفت: چین می خواهد کشورها از تاریخ درس بگیرند.

ژانگ تاکید کرد که چهار کشور بلوک باید “به رویکرد تقویت اعتماد متقابل و حل مناقشات از طریق گفتگو و مشورت پایبند باشند و برای کمک به صلح جهانی و ثبات منطقه ای بیشتر تلاش کنند.”

وی گفت: “گسترش ناتو موضوعی است که در شرایط پرتنش کنونی در اوکراین نمی توان آن را نادیده گرفت. گسترش مداوم ناتو پس از جنگ سرد با توسعه زمان ما، یعنی حفظ امنیت مشترک در تضاد است.”

او گفت: «در اروپا همینطور است که در سایر نقاط جهان است. کشوری وجود دارد که نمی خواهد ذهنیت جنگ سرد را کنار بگذارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.