یک روز کاری تا پر شدن حبوبات!پیشنهادات فرابورس باشگاه های استقلال و پرسپولیس تا پایان بهمن ماه سال جاری اعلام می شود و قرار است شنبه هفته جاری (29 بهمن) انجام شود و شاهد نماد «ساسا» باشیم. بازار خارج از بورس.

به گزارش ایسنا، بارها به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مدل جذب سرمایه از بورس با سلب حق ترجیحی تا پایان بهمن ماه امسال پیشنهاد شده است. به ویژه رئیس سازمان خصوصی سازی همانطور که اشاره شد و وعده داده بود نمادهای باشگاه های «استقلال» و «پرسپولیس» تا پایان بهمن ماه در فرابورس عرضه می شود.

حسین قربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی چندی پیش در وعده های متعددی از اضافه ثبت نام واگذاری استقلال و پرسپولیس تا پایان بهمن ماه امسال خبر داده بود. در سال های اخیر بارها و بارها مسئولان وزارت ورزش و جوانان، وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی وعده های محقق نشده داده اند. او همچنین در نامه ای که به AFC داشتیم اعلام کرد که تحویل در فوریه 2022 یعنی تقریبا بهمن ماه انجام می شود اما تاریخ دقیقی مشخص نشده است.

استقلال و ارزش پرسپولیس

به گفته رئیس سازمان خصوصی سازی، در فروردین ماه امسال ارزش باشگاه پرسپولیس یک هزار و 800 میلیارد تومان و ارزش باشگاه استقلال یک هزار و 600 میلیارد تومان یعنی هزار میلیارد تومان بوده است. دو باشگاه (پیش از این اعلام شده بود که 1800 میلیارد منطقه 1100 میلیاردی پرسپولیس و 1600 میلیارد منطقه 1000 میلیاردی استقلال متعلق به این برند است.)

روند واگذاری استقلال و پرسپولیس چگونه است؟

رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: در مدل عرضه اولیه، پول به حساب خزانه دولت واریز می شود، اما در مدل افزایش سرمایه، پول عمومی به باشگاهی می رود که از آنجا سهام خرج شده است. با این حال، مدل دوم تفاوت چندانی ندارد و مشابه نسخه اول با مشارکت انسانی است. در مدل افزایش سرمایه، شرکت در بورس عرضه می شود و در ابتدای عرضه، بخشی از سهام را می گیرند و پول پرداخت شده را به باشگاه می دهند.

ابتدا باید مجمع قبل از تایید صورت های مالی تصویب شود، سپس کمیسیون ارزشیابی تایید کند و در نهایت این اتفاق با معرفی نماد در فرابورس همراه شود و فرصتی برای خرید سهام مردم شود. . از دو باشگاه واگذاری 10 تا 20 درصد این دو باشگاه از طریق مشارکت در افزایش سرمایه انجام می شود و ساختار سهام هر دو باشگاه نیز تغییر می کند و وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور اقتصادی و دارایی و دو باشگاه. برای پیشبرد روند با هم همکاری کنید. . . شکی نیست که حداقل 10 تا 20 درصد سهام این دو باشگاه به مردم واگذار می شود و تا پایان بهمن ماه و وزارت جوانان و سایرین حل می شود.

به گزارش ایسنا، با وجود وعده ها و وعده های فراوان در دولت دوازدهم مبنی بر واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، در نهایت این امر محقق نشد و دولت دوازدهم روند خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس را آغاز کرده است. تصمیم نهایی درباره خصوصی سازی سرخابی های پایتخت به دولت سیزدهم سپرده شد که نشان می دهد وضعیت نهایی خصوصی سازی دو باشگاه در شورای عالی خصوصی سازی به تصویب رسیده است. خصوصی سازی هیئت عالی بورس؛ پرونده های دو باشگاه به هیئت پذیرش فرابورس ارسال می شود و بر اساس اطلاعیه اشتراک خارج از بورس می باشد.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.