هدف از اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در وین چیست؟

[ad_1]

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به سفر هیات رژیم صهیونیستی به وین، محل برگزاری مذاکرات احیای برجام و دیدار برخی از هیات های حاضر در مذاکرات با هیات صهیونیستی، گفت: طرف مقابل باید هزینه کند. تمرکز بر این خطوط قرمز و مواضع و عدم نقش آفرینی عامل مخرب در مذاکرات وین.

سید رضا صدر الحسینی در گفت وگو با ایسنا، برای بررسی این اقدامات و علل آن، بررسی وضعیت کنونی رژیم صهیونیستی ضروری است. در آستانه فروپاشی واقعی این رژیم از درون، علائم آن بسیار واضح است. آنها در چهار انتخابات اخیر نتوانستند نخست وزیری چهار ساله انتخاب کنند و دولت قدرتمندی تشکیل دهند.

وی ادامه داد: نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی در تلاش است تا نوعی ثبات سیاسی در درون این رژیم ایجاد کند. در این زمینه می بینیم که مقامات این رژیم سخت در تلاش برای عادی سازی روابط با برخی از دولت های کوچک منطقه هستند و بین آنها تبادل نظر می شود و این نیز امپراتوری رسانه ای است. تلاش کردند در این زمینه به مقامات رژیم صهیونیستی کمک کنند و نشان دهند که این رژیم در عرصه های مختلف پویا و فعال است.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به واشنگتن و امتناع رئیس جمهور آمریکا از دیدار با وی گفت: مقامات اسرائیلی تلاش می کنند در تحولات بین المللی از جمله مسائل حضور فعال و موثر داشته باشند. ایران و در همین راستا این تورهای تئاتری را انجام می دهند. سوال این است که آیا این دیدارها می تواند در پایتخت کشورها انجام شود یا اینکه آقای گروسی و برخی از تیم های مذاکره کننده با مقامات رژیم صهیونیستی دیداری محرمانه خواهند داشت؟ ظاهرا مسئولان رژیم صهیونیستی بیش از آنکه موضوع اصلی در چنین اقداماتی برایشان مهم باشد، به دنبال تبلیغات رسانه ای در این حوزه هستند.

صدر الحسینی گفت: برجام یک معاهده بین المللی است که توسط کشورهای عضو آن به تصویب رسیده و مذاکرات در وین برای رفع تحریم های غیرقانونی آمریکا علیه ایران و اجرای تعهدات اروپایی در حال انجام است و رژیم صهیونیستی هیچ زمینه ای برای این کار ندارد. . وی خاطرنشان کرد: موضع و خط قرمز جمهوری اسلامی ایران در چنین موضوعاتی کاملاً مشخص است و هر کجا که وارد شود، نمی‌تواند عامل مخربی را که ذاتاً هدفش براندازی و تخریب است، بپذیرد. . هيئت هاي كشورهاي مذاكره كننده در وين بايد خط قرمز ايران را در اين زمينه بدانند و اجازه دخالت و توصيه هاي رژيم صهيونيستي در اين مذاكرات را ندهند، اقدامات و واكنش هاي لازم را انجام خواهد داد.
انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.