دولت باید تمام تلاش خود را برای تسهیل ورود ایرانیان به خارج از کشور انجام دهد

[ad_1]

این کارشناس حقوقی گفت: شناسایی و مبارزه با عوامل مخرب ایجاد اختلاف و طلاق بین کارمندان کشور و اتباع ایرانی مقیم خارج از کشور وظیفه و مسئولیت قوه قضاییه است.

ریزو اسدی در گفت وگو با ایسنا از محسنی اژه ای درباره درخواست او برای معاونت امور بین الملل پرسید. ساده سازی می گویند ایرانیان مقیم خارج وارد ایران می شوند: «رجعت به وطن» یعنی ورود به خانه و این حق هر ایرانی است.

وی افزود: بر اساس اصول 2-5-2-4 قانون اساسی، ایرانیان دارای حقوقی هستند که اعمال آن طبیعی است و جلوگیری از اعمال غیرقانونی آن مصداق بارز آسیب به دیگران است. بنابراین دولت باید از همه ابزارها و فرصت های قانونی برای تسهیل استفاده ایرانیان خارج از کشور در این زمینه استفاده کند.

این وکیل دادگستری ادامه داد: در ایران هراسی دو گروه از عوامل یعنی رسانه های مخالف به عنوان ابزار سرویس های بیگانه و تندروها، دلالان و واسطه ها درگیر بودند. رئیس محترم قوه قضائیه اخیراً با اشاره به «نقش خرابکارانه دلالان و واسطه ها در ایجاد فضای کاذب و جلوگیری از ورود آنان» بر لزوم تسریع در هجوم ایرانیان تأکید کرده است.

وی گفت: اگرچه در گذشته روسای قوه قضاییه از جمله قوه قضائیه بر این مهم تاکید داشتند، اما کارهایی که باید انجام شود انجام نشده و موفقیت چشمگیری حاصل نشده است.

وی افزود: اکنون با استفاده از تجربیات گذشته و آسیب شناسی آن باید اقدامی همه جانبه، همه جانبه و کارشناسی انجام شود تا «راهکارهای عملی برای تسهیل ورود ایرانیان به کشور» و تصمیم گیری برای تسهیل ورود و اطمینان از ورود ایرانیان به کشور. امنیت از هر وضعیتی و در صورت لزوم دسترسی آسان به مراجع قانونی.
اسدی تاکید کرد: به منظور تکریم هر چه بیشتر شهروند ایرانی، آموزش کارگزاران کنسولی در مراکز و نمایندگی های ایران برای مشارکت حداکثری شهروندان، آموزش عوامل مبادی ورودی به کشور اعم از هوایی، زمینی و دریایی. او سال ها از خانه دور بود. او دلیلی برای دوری داشت، به محض ورود احساس آرامش و امنیت مضاعف می کرد. موارد دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

قائم مقام معاونت قضایی کانون وکلای دادگستری مرکز افزود: رئیس کل دادگستری در تبیین نقش دلالان و واسطه ها در بین ایرانیان خارج از کشور وحشت ایجاد کرده و با نشر اکاذیب مانع از بازگشت آنها به کشور شده و اموالشان را سلب کرده است. دارایی او این بدان معناست که طبق اصل 34 قانون اساسی، هر ایرانی حق ورود به دادگاه را دارد و هر ایرانی در هر گونه ادعایی به دادگاه ها، محاکم قضایی و سایر مراجع ذیصلاح آزاد و آزاد است و امکان دسترسی وجود دارد.
اسدی در پایان گفت: در عین حال نمی توان نقش صدا و سیما و رسانه ها و صاحبان اندیشه و قلم را نادیده گرفت. اعتقاد بر این است که باید اقدامی متناسب، متوازن و منطقی با اولویت و در عین حال با فوریت در دستور کار قرار گیرد و بر اساس این اقدام، عوامل مخربی که باعث اختلاف بین مسئولان کشور و ایران می شود، شناسایی و از بین برود. . شهروندان. آنها در خارج از کشور زندگی می کنند و با لطیف الحیل محیطی سوء استفاده می کنند و از ورود هموطنان خود به کشور جلوگیری می کنند که در حیطه و وظایف قوه قضاییه است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.