Omicron در ایران; در حال رشد

[ad_1]

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: تعداد بیماران در قله آمیکرون در کشورمان همچنان در حال افزایش است، اما در عین حال افزایش مرگ و میر کرون برای دو هفته دور از انتظار نیست.

به گزارش ایسنا، دکتر پیام طبرسی با اشاره به اینکه آمیکرون بیشتر از سایر سویه‌های کرونا کودکان را مبتلا می‌کند، گفت: عدم واکسن زدن علیه کرونا یکی از مهم‌ترین دلایل ابتلای کودکان به آمیکرون است.

وی افزود: تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی یکی دیگر از دلایلی است که کودکان در رشته های قبلی کمتر دچار بیماری های قلبی عروقی شده اند.

این عضو با اشاره به شایع ترین علائم امیکرون افزود: در اکثر بیماران امیکرون به صورت سرماخوردگی است که شایع ترین علائم ایمیکرون تب، بدن درد، آبریزش بینی، نشت، عطسه، سرفه و سردرد است. .”

طبرسی خاطرنشان کرد: کرونا جهش یافته آمیکرون در افراد مختلف و در بیمارانی که بیماری زمینه‌ای دارند با علائم دیگری نیز بروز می‌کند.

این پروفسور خاطرنشان می کند که دوره کمون یا تاخیر آمیکرون با سایر انواع کرونا تفاوت چندانی ندارد: علائم معمولاً دو تا هفت روز پس از تماس با فرد بیمار ظاهر می شوند.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بیانیه‌ای با بیان اینکه احتمال افزایش فوتی‌ها وجود دارد، گفت: کشور ما همچنان در حال صعود به قله آمیکرون است، اما در عین حال افزایشی در مرگ‌های قلبی مشاهده نمی‌شود. غیر منتظره تا دو هفته آینده.”

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.