هواداران ایرانی و عارضه فراموشی

[ad_1]

درست است که هواداران استقلال و پرسپولیس با وجود همه بدبختی ها و ظلم های بازیکنان حاضر نشدند گذشته را به یاد بیاورند و حرکات دوقلوی چند ستاره را در نظر بگیرند که خشم رامین رضایان را در پی داشت. هواداران به آنها سلام کردند بیایید ایران.

به گزارش ایسنا، بازگشت رامین ریزویان به پرسپولیس مانند یک قهرمان افسانه ای بود. عده ای به فرودگاه رفتند، جلوی باشگاه از او استقبال کردند و نام او را فریاد زدند. گویا او برای یافتن داروهای مورد نیاز پدرش در جریان کودتای ترکیه به ترکیه رفته است و بازیکنی که مهدی طارمینی را به هوا برد تا بزرگترین ضربه چند دهه اخیر پرسپولیس را از طریق رامین رضایان و حملاتش به پرسپولیس وارد کند. توصیه ای به مهدی طارمی.

البته فراموشی هواداران و به طور کلی جامعه ایرانی در ماجرای رامین ریزویان که همانطور که می خواست با تیم محبوبش رفتار کرد و در بازگشت با استقبال شدید مردم مواجه شد، نیست. موارد مشابهی در این سال ها وجود داشته است.

مهدی طارمی یکی از آنهاست. وقتی نتوانست در ترکیه بماند، پرسپولیس با خوشحالی هواداران به ایران بازگشت و در نتیجه پرسپولیس دو پنجره نقل و انتقالات و جام ملت های آسیا را از دست داد.

یا روزبه چشمی که یک سال پیش قراردادش را با استقلال تمدید کرد، در پایان فصل می خواست فوتبال قطر را بازی کند و بدون خداحافظی با هواداران تیمش، به طور غیرمنتظره ای ایران را ترک کرد. یک سال بعد با وجود این ناراحتی ها به استقلال بازگشت و حالا یکی از کاپیتان های این تیم است که در بین هواداران بسیار محبوب است.

مهدی ترابی یکی از این بازیکنان است. ستاره پرسپولیس در پایان فصل قراردادش را در پایان فصل فسخ کرد و مدعی شد 10 درصد حقوقش پرداخت نشده است.

این نامه ها شامل بسیاری از بازیکنانی است که می خواستند ایران را ترک کنند و دستمزد دلاری دریافت کنند اما نخواستند حقیقت را به هواداران بگویند. امید ابراهیمی، علی کریمی، شجاع خلیل زاده، حسین کنعانی زادگان، مهدی قائدی، علی علیپور، احمد نوراللهی و حتی فرهاد مجیدی و خیلی های دیگر هرگز به سادگی و صراحت نگفته اند که مثل سروش رفیعی و کاسه پول بیشتر به خارج از کشور می روند.شکست و اعلام کرد. به مدیریت باشگاه یا دیگر دلایل واقعی محبوبیت گذشته آنها در زمان بازگشت به تیم خود که معمولاً با افت فنی همراه است.

تصادفی نیست که کتاب ایران، جامعه کوتاه مدت دکتر محمد کاتوزیان، جامعه هواداران فوتبال ایران را «کوتاه‌مدت» می‌خواند. هوادارانی که به شدت از رفتار و بازی بازیکنان و ستاره های تیمشان در زمان خروج انتقاد می کنند، اما آن دسته از بازیکنانی که با افت فنی مواجه می شوند و از خرید امتناع می ورزند، مانند چشمی یا رضایان، استقبال می شود.

البته هدف این گزارش زیر سوال بردن توانایی های فنی بازیکنان و انتقاد از بازگشت آنها به استقلال و پرسپولیس نیست چرا که بازیکنانی مانند رضاییان، ترابی، امیری یا روزبه چشمی در حال حاضر بهترین بازیکنان ایران هستند. رفتار هواداران با این یک روند بزرگ برای هواداران و قشری است که گذشته را فراموش نکرده‌اند، زیرا بازیکنان و این ستاره‌ها سعی می‌کنند بر تنوع خود مسلط شوند تا پس از بازگشت محبوبیت خود را حفظ کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.